01.02.17

LEDEN 2017

KNIŽNÍ ZÚČTOVÁNÍ - LEDEN 2017

1) CARLOS RUIZ ZAFÓN - Zářijová světla (recenze zde)
2) AMIE KAUFMANOVÁ, JAY KRISTOFF - Illuminae (recenze zde)
3) LAUREN JAMESOVÁ - První konec (recenze zde)
4) MARISSA MEYEROVÁ - Winter (recenze zde)
5) W. BRUCE CAMERON - Psí poslání (recenze zde)
6) J. K. ROWLINGOVÁ - Bajky barda Beedleho (recenze zde)

CELKOVÝ POČET PŘEČTENÝCH STRAN: 2 372 stran


Musím uznat, že nový rok pro mě alespoň z toho knižního hlediska začal skvěle. Měla jsem čas číst jednu knihu za druhou a dokonce jsem měla štěstí na (alespoň pro mě) knižní skvosty - tudíž sepsat právě tohle zúčtování pro mě nebylo snadné. Hodně jsem dumala a porovnávala knihy/hrdiny/obálky, atd. a nemohla se rozhodnout, komu/které přísluší které kritérium. Uf, nebylo to snadné! ALE! Našla jsem si čas i na tohle a tak mám tu čest vám ukázat zúčtování mého lednového měsíce v novém roce. Tak se na něj pojďme společně podívat... :)

KNIHA S NEJHEZČÍ OBÁLKOU: Hodně jsem se rozmýšlela, ale nakonec jsem usoudila, že hlavně díky nápaditosti obálky a její neobvyklosti u mě vyhrává právě obálka knihy Illuminae (možná na ní nevidíte nic neobvyklého, ale počkejte, až ji budete držet ve svých rukách!).KNIHA S NEJHORŠÍ OBÁLKOU: Nejméně se mi líbila původní (nefilmová) obálka knihy Psí poslání. Přijde mi, že ze všech těch nádherných obálek přečtených knih za tento měsíc, má nejmenší náboj a nápad.NEJMÉNĚ SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA: Tohle je naprosto jasné: divotvůrce Aimery z Winter! Vždycky jsem si ho představovala s takovým úlisným úšklebkem na tváři, až jsem měla chuť po něm pokaždé něco hodit! Autorka ho zvládla vytvořit přímo nesnesitelného a odporného (v tom tedy klobouk dolů)!!!

NEJVÍCE SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA: Stejně jako v předchozí části mám i tady naprosto jasno! Prostě Ezra z Illuminae je pro mě jasným favoritem za leden! A pokud nechápete proč, tak jste si knihu asi nepřečetli...

NEJMÉNĚ SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA: Tuhle postavu jsem si vybrala hned z několika důvodů. Mluvím tu o měsíční královně Levaně z Winter. Nejenom, že je nesympatická, ale navíc je krutá, zlá a bohužel z ní jde až strach při její manipulaci s lidmi - a je zvyklá, že je vždy vše podle ní a to já nemůžu u lidí vystát!

NEJVÍCE SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA: Je všeobecně známé, že postavy ze série Měsíční kroniky bývají skvělé a uvěřitelné naprosto všechny! Ale nejsympatičtější mi je a vždycky bude Cress! Občas mi trochu připomíná mě - také se drží většinou při zemi a u ostatním, do ničeho se nevrhá po hlavě a celkově je taková "uťáplá". Ale nakonec se projeví jako neskutečně statečná osoba, bez které by byli všichni hodně nahraní.

NEJÚŽASNĚJŠÍ ZVÍŘECÍ HRDINA: Tuhle kategorii tady nemívám, ale vzhledem k přečtení knihy Psí poslání, ji zmínit musím. Naprosto jsem si oblíbila psí dušičku (čili hl. hrdinu této knihy)! A jestli nechápete proč, tak si tu knihu přečtěte! Pokud máte rádi zvířata (nebo i jenom psy), nebudete litovat.

KNIHA, KTERÁ MĚ NEJVÍC ZAUJALA: bohužel jsem se nemohla rozhodnout mezi dvěma, tak je píšu obě: Illuminae a Psí poslání. Obě mi přinesly do čtení něco nového. Ať už novým stylem psaní příběhu schovaným za spoustou dokumentů a rozhovorů, nebo prožíváním několika smutných i veselých životů společně s jednou neposednou dušičkou. Obě knihy pro mě byly velkým přínosem.
KNIHA, KTERÁ MĚ OBSAHOVĚ ZAUJALA NEJMÉNĚ: Tak jsem se na ni těšila a tak strašně moc mě zklamala! Ano, mluvím o knize První konec, od které jsem očekávala z jedné strany něco jiného a ze strany druhé více propracovaný příběh, který mě chytne a nepustí. Což se bohužel nestalo... :(
NEJLÉPE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA: Myslím, že tady je všem jasné, že volba je naprosto jasná! Illuminae je knihou, která využila hlavně svého grafického zpracování, i když pro mě nepokulhával ani příběh.
NEJHŮŘE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA: Zářijová světla jsou knihou, která vám nabídne krásný příběh, i když grafické zpracování knihy je fádní a velmi obvyklé. V tomhle nepřinesly naprosto nic nového.
NEJKRÁSNĚJŠÍ CITÁTY Z TĚCHTO KNIH:
"Cítit bolest je stejně lidské jako dýchat." - J. K. Rowling (Bajky barda Beedleho)

"... lidé mají sklon usilovat přesně o to, co je pro ně nejhorší." - J. K. Rowling (Bajky barda Beedleho)

"Nejsou špatní psi, Bobby, jen špatní lidé. Zvířata potřebují lásku." - B. W. Cameron (Psí poslání)

"Zázraky jsou jen statistická nepravděpodobnost..." - A. Kaufman, J. Kristoff (Illuminae)


"Pokud definicí šílenství je opakovat týž proces a očekávat jiný výsledek, pak je většina lidstva jistě nepříčetná." - A. Kaufman, J. Kristoff (Illuminae)

"Svým způsobem jsme všichni vlastně rozbité hračky, nemyslíte?" - C. R. Zafón (Zářijová světla)

Žádné komentáře:

Okomentovat