08.02.17

PADLO MI DO OKA - ÚNOR 2017

PADLO MI DO OKA - ÚNOR 2017

V únoru by měla vyjít spousta knih :). Takže pokud se dostanu ke všem, které se mi líbí, moje peněženka velmi zapláče. Hodně jsem v nich hledala a našla opět nějaké, které mi padly do oka. Které to jsou? Pojďme se na ně společně podívat...


1) VICTORIA SCHWABOVÁ - Divoká píseň


ŽÁNR:  Literatura světová, Dobrodružné
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 15.2.2017

ANOTACE KNIHY:
Napínavé převyprávění příběhu Romea a Julie v temném městě Verity, kde najdete všechno, jen ne bezpečí… protože tohle místo ohrožují monstra, která se zrodila z násilí.

Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejich bezpečí. Po pěti letech na internátních školách se Kate konečně vrací domů a chce ukázat otci, že je stejně nelítostná jako on.

August chce být člověk. Ale není. Je nestvůrou, která dokáže krást duše pomocí hudby. Jeho otec řídí Jižní část města a snaží se chránit nevinné. August je jeho tajná zbraň.

Jejich město je rozdělené.

Jejich město se rozpadá. 

A Kate a August jsou jediní, kdo chápou obě strany, jediní, kdo jsou schopní něco udělat. A přitom tak rozdílní… Ale jak se může člověk rozhodnout, jestli bude hrdina nebo zloduch, když je tak těžké rozlišit, co je co?


PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Mám ráda příběh o Romeovi a Julii a jejich lásce. A tahle její verze se mi docela zamlouvá, tak proč ji nezkusit? :)

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Neočekávám nijak silný příběh jako je originál o Romeovi a Julii. Ale jako oddechová kniha s jiným pohledem na velmi starý příběh by mohla být fajn. :)

2) KIERA CASSOVÁ - Siréna


ŽÁNR: Romány, Sci-fi a fantasy, Dívčí romány
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 13.2.2017

ANOTACE KNIHY:
Láska je vždycky risk i zisk Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce. 

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Velmi mě zaujala anotace a téma knihy je skvělé! Vždy mě fascinovaly sirény a tohle je fajn možnost, jak si jich více užít.

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Napínavý příběh se spoustou citátů, které by mohly být zaměřeny na chování lidí, jejich strachů, štěstí, smůly, lásky, atd. Hlavně ať to není moc přeslazené - to vážně nemusím.

3) JOELLE CHARBONNEAU - UNIVERZITA VÝJIMEČNÝCH: Zrada

ŽÁNR: Dobrodružné, Sci-fi a fantasy
SÉRIE: Univerzita Výjimečných
DÍL: 2.
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 6.2.2017

ANOTACE KNIHY:
Cie se podařilo zvládnout náročné zkoušky a prožívá své první dny na univerzitě v Tosu. Vzpomínky na brutální testování, při kterém umírali lidé, ji však děsí ze spaní. Ostatní studenti, kterým vymazali paměť, žijí v blahé nevědomosti. Cia však ví své. Ve snaze odhalit odpornou pravdu o vražedných praktikách nejvyšších vládních úředníků vystavuje sebe i své blízké velkému nebezpečí. Zrádci, kteří usilují o moc, a nehodlají se jen tak vzdát, už totiž tuší, že Cia ví víc, než by měla…

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: První díl ze série jsem četla a byla jsem docela příjemně překvapena. Tak proč si nepřečíst i jeho pokračování? :)

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Alespoň tak dobrý příběh jako v prvním díle a vysvětlení hromady věcí/faktů, které v první díle byly jaksi nedovysvětleny. Ale mám ráda, když nás autoři jak se říká "vodí za nos" a neprozradí všechno hned v první knize. :)

4) MARISSA MEYEROVÁ - Měsíční kroniky (relaxační omalovánky)


ŽÁNR: Hobby, Umění, Omalovánky
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 20.2.2017

ANOTACE KNIHY:
Postavy, místa a scény z oblíbené dystopické série Marissy Meyerové Měsíční kroniky znovu ožívají v nápadité knize omalovánek vytvořené samotnými fanoušky.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Proč? Protože Měsíční kroniky jsou mojí srdcovkou a čas na vykreslování omalovánek si najdu vždycky! Takže proč nesáhnout právě po těchhle? :)

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Spoustu nádherných obrázků k vykreslování a hodně relaxace při vykreslování. To je moje gusto, tak snad se ke knize/omalovánkám dostanu a tuhle skvělou atmosféru si budu moct užít naplno... :)

Které knihy zaujaly Vás? Podělte se... :)Žádné komentáře:

Okomentovat