04.03.17

LAUREN OLIVER - Panika

LAUREN OLIVER - Panika (citáty a úryvky z knih)

ANOTACE KNIHY:
Panika začala jako spousta věcí v Carpu, nudném malém městečku uprostřed ničeho – protože bylo léto a nebylo co dělat. O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach.
Heather nejdřív ani nenapadlo, že by se do Paniky pouštěla. Nikdy by si nepomyslela, že je nebojácná a že by chtěla vyčnívat. Ale pak zjistí, že je tu něco a někdo, pro koho stojí za to bojovat, a je statečnější než kdy dřív. V sázce je příliš mnoho, ovšem výhra stojí za to, tolik peněz by jí umožnilo navždy opustit nenáviděné město a nechat starou Heather za sebou, pohřbenou v prachu.
Dodge se Paniky nikdy nebál, právě naopak. Pohání ho jeho tajemství, díky němu hladce prochází každým dalším kolem a je si sám sebou jistý. Ví, že vyhraje. Ale netuší, že není sám, kdo má tajemství. Všichni mají nějaký důvod proč hrát.
Heather a Dodgovi přinese hra nová spojenectví, překvapivá zjištění a možná i nějakou tu první lásku – a vědomí, že někdy nejvíc potřebujeme právě to, čeho se k smrti obáváme. * * * * * 

Představte si, že byste mohli vyhrát pohádkový balík peněz a mohli vypadnout z místa, ve kterém trávíte celý svůj dosavadní život a nemáte ho rádi. Jaké by byly vaše pocity? Snažili byste se hru vyhrát?

Tahle kniha sice nepatří mezi ty nejlepší, které jsem četla, ale je jednou z těch, na které mám krásné vzpomínky (už jenom na chvíle, kdy jsem ji četla) a obsahuje spoustu nádherných vět. A už jen kvůli tomu sametovému obalu ji ve své knihovničce mám! :) Tak jdeme se podívat na ty větičky, od toho tady přece jsme. ;)


"Někdy nejvíc potřebujeme právě to, čeho se k smrti obáváme."
* * * * * 
"Celý den, celý týden marně doufala, že ho uvidí, a zároveň se modlila, aby ho už neviděla nikdy."
* * * * * 
"Bydlet hned vedle restaurace s sebou přinášelo neustálý hluk. Někdo vždycky kvůli něčemu křičel. Bylo to svým způsobem uklidňující, jako připomínka, že nejste jediní, kdo má problémy."
* * * * * 
"Lidé vás vždycky mohou překvapit. Srazí vás na prdel. Vlastně to byla jediná věc, s kterou jste mohli počítat."
* * * * * 
"Je zvláštní, kolik času s lidmi strávíte, aniž byste je pořádně znali."
* * * * * 
"Nikdo jí nikdy nevysvětlil tu základní pravdu. Ne každý je milován."
"Každý potřebuje mít svá tajemství."
* * * * * 
"Statečnost spočívá v tom, že jdete dál stůj, co stůj."
* * * * * 
"Jen pomyšlení na to, že je nešťastný, ji trápilo víc než její vlastní bolest."
* * * * * 
"V panice si vydržela dýl než ostatní. Ale stejně furt vidíš jen to špatný. Abys nemusela ničemu věřit. Abys mohla selhat."
* * * * * 
"Být se, je normální." "Já se bojím pořád." "Kdyby ses nebála, byla bys dost blbá. A rozhodně ne statečná."
* * * * * 

"Možná že jste si svoje démony s sebou nesli všude, stejně jak svůj stín."

Četli jste tuhle knihu? Co se vám na ní nejvíce líbilo? Podělte se...
Vaše Misha:)


(Veškeré citáty vyňaty z knihy: Lauren Oliver - Panika)


Žádné komentáře:

Okomentovat