10.03.17

PADLO MI DO OKA - BŘEZEN 2017

(zdroje obrázků zde a zde)

BŘEZEN 2017

V březnu, jako každý měsíc, vychází spousta krásných knih. Ovšem tentokrát jsem narazila na jednu sérii knih, které v tomto měsíci vyšel závěrečný díl, tudíž zmíním i dva její předchozí, aby vše bylo kompletní (spíše pro můj přehled:))... Ale nebojte se, do oka mi padly samozřejmě i některé knihy z těch připravovaných. A určitě je o co stát! Tak jdeme na to!1) JUSTIN CRONIN - Přechod


ŽÁNR: Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla (v roce 2010)

ANOTACE KNIHY:
Rozsáhlý, napínavý postkatastrofický příběh z nedaleké budoucnosti srovnávaný s Kingovým Svědectvím či Cestou Cormacka McCarthyho. Výpravný román na pomezí thrilleru a sci-fi: na zeměkouli se rozšířil nebezpečný virus, tajně vyprodukovaný americkou vládou, který mění lidi v nemilosrdné, vraždící upíry. Zbytky lidstva bojují o záchranu, přežije i šestiletá Amy, která má v sobě skryté schopnosti, jak této apokalypse zabránit. Práva na knihu prodána do dvaceti zemí, filmová práva zakoupil Fox 2000, režie se patrně ujme Ridley Scott. 

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Zaujala mě anotace a hlavně hodnocení této knihy - jsou velmi kladná. Navíc jde o apokalypsu, což je téma, které naprosto zbožňuji!!!

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Něco jiného, než Stmívání plné krev nesnášejících upírů. Něco trochu více drsného a promyšleného bez zbytečné romantiky! A hlavně dokonale promyšlenou zápletku.


2) JUSTIN CRONIN - Dvanáctka


ŽÁNR: Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla (v roce 2012)

ANOTACE KNIHY:

V mezinárodním bestselleru Přechod vytvořil Justin Cronin nezapomenutelný obraz apokalyptického světa, v němž celý americký kontinent zachvátí tajemná „upírská“ infekce. Ve Dvanáctce se příběh vrací do roku Nula. Nakažení lidé se mění ve vraždící nesmrtelná monstra a chaos a zmar postupně ovládá jedno město za druhým. Uprostřed vylidněného světa přežívají zbytky těch, jimž se dosud nákaza vyhnula. Těhotná lékařka Lila, válečný veterán Kittridge a dospívající April se setkávají uprostřed zkázy, aby zjistili, že nejsou úplně sami…Ve sto let vzdálené budoucnosti zatím Amy a její přátelé bojují o přežití posledních potomků lidstva. Jejich nepřítel se však změnil: prvních dvanáct infikovaných totiž usiluje o mnohem víc než jen o povraždění posledních živých bytostí na Zemi. 

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Inu, je to hold druhý díl a já nemám ráda nedočtené série (protože nevím, jak vše skončí a nemůžu kvůli tomu spát).

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Viz. 1. díl série.


3) JUSTIN CRONIN - Město zrcadel


ŽÁNR: Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla (letos)

ANOTACE KNIHY:

Prošli jste Přechodem. Čelili Dvanáctce. Teď vejděte do Města zrcadel k poslednímu zúčtování. 
Dvanáctka byla rozprášena. Ve světě skončilo století vlády nepředstavitelných hrůz. Potomci těch, kteří přežili, začínají opouštět hradby města s odhodláním vybudovat novou společnost. Daleko od nich, v mrtvé metropoli na východě kontinentu, však čeká Nula, první nositel viru. Jeho nenávist dokáže utišit pouze porážka Amy, jeho protipólu, jediné naděje umírajícího lidstva. Dívky z Neznáma, která je pro zničení Nuly ochotná obětovat vše. A nejspíš bude muset… 


PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Je třetím dílem série, který vyšel teď nedávno (právě díky němu jsem přišla na tuhle sérii a velmi mě překvapilo, že je již třetím dílem). Takže ano, právě proto, že je třetím dílem, nesmí chybět na tomto seznamu :).

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Viz. 1. díl série.

4) PETERNELLE VAN ARSDALE - Bestie je zvíře

ŽÁNR: Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 30.3.2017

ANOTACE KNIHY:

Jako dítě se Alys rýmovačkám o Bestii smála a strach, který vyvolávaly příběhy o čarodějnicích, ji mrazil jen příjemně. Pak ale jednoho dne přišly. Ty dvě. A s celou vesnicí a dosavadním bezstarostným životem byl konec. Spolu s ostatními dětmi prchá Alys do sousedního Defaidu, kde ji čeká těžké dospívání ve světě svázaném ne-úprosnými pravidly. Defaid i jeho okolí zachvacuje panika před tím, co má prý na svědomí tajemná Bestie. Jenže utrpení, které si lidé dokážou působit navzájem, si s tím nadpřirozeným v ničem nezadá. A Alys navíc cítí, že má k hvozdu a Bestii podivně blízko…

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Velmi mě zaujala anotace téhle knihy. Pokud jste viděli film Vesnice, určitě víte, o čem mluvím. Přesně takhle na mě kniha působí - nevím, co přijde! Nevím, "co" je to děsivé, čeho se všichni bojí! A právě proto mě tahle kniha přitahuje! Navíc ta obálka - ACH!!!

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Velmi tajemný a hlavně temný příběh prosycený tajemstvím. Možná i trochu strachu a nedůvěry. Uvidíme, co nám přinese :).5) PATRICK NESS - Něco víc

ŽÁNR: Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 30.3.2017

ANOTACE KNIHY:
Seth se topí, zoufalý a osamělý v posledních okamžicích svého zápasu s rozběsněným mořem. Pak ale procitne. Nahý, hladový a žíznivý, ale při vědomí. Jak je to možné? Vybavuje si přece, jak se mu lámaly kosti, jak mu pukla lebka při nárazu o skalisko. Jakto, že je teď tady? A co je tohle vlastně za podivné místo? Seth začíná pátrat po odpovědích, v naději, že možná není úplně sám, že se neocitl ve svém soukromém pekle, kterého se tolik bojí, že tu možná je... něco víc.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Proč? PROČ? Protože je to Patrick Ness! Jeden z mých oblíbených autorů! 

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Očekávám další skvělé počteníčko! Já knihy od tohohle autorka prostě zbožňuju a doufám, že ani tahle nezklame a přinese mi jenom to nejlepší... :)6) JOELLE CHARBONNEAU - Stačí jen chtít

ŽÁNR: Detektivky, Thrillery, Pro děti a mládež
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 23.3.2017

ANOTACE KNIHY:

Městem Nottawa se jako lavina šíří nový fenomén. Sociální síť s názvem NEED nabízí svým uživatelům vše, co chtějí mít. Chceš nový iPhone nebo lístky na koncert se vstupem do zákulisí? Výměnou za drobný úkol ti NEED tvé přání splní. 
Kaylee Dunhamová ví, co chce. Potřebuje získat novou ledvinu pro nemocného bratra. Nevěří, že by jí nějaká sociální síť mohla pomoci, ale rozhodne se, že to zkusí.
Až po té, co zadá svůj požadavek, si uvědomuje, jak vysokou cenu bude muset zaplatit. Úkoly, které síť za splnění jednotlivých přání vyžaduje, totiž s přibývajícím počtem uživatelů nabírají na nebezpečnosti. 
Dokáže Kaylee odhalit, kdo NEED stvořil, a zastavit ho dřív, než zničí celé město?


PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Zaujala mě série Univerzita Výjimečných právě od této autorky, tak proč nezkusit i její další knihu trochu o něčem jiném? :) Kord když jde o takovéto téma, které zní velmi nadějně.

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Jen si to představte! Otevírá se nám celý svět možností, které můžeme využít a vlastně dostat vše, po čem jsme vždy toužili. Není to skvělé?! Jistě, že není! Určitě je v tom háček, který doufám, že bude stát za to!


Na které knihy se těšíte vy? :) Podělte se se mnou, možná se shodneme a ještě mě třeba inspirujete.

Mějte se moc hezky.
Vaše Misha:)
Žádné komentáře:

Okomentovat