13.04.17

VOLÁNÍ NETVORA: Příběh života - Filmová adaptace

VOLÁNÍ NETVORA: Příběh života - Filmová adaptace

REŽIE: Juan Antonie Bavona
MĚSÍC/ROK VYDÁNÍ: 3/2017

Dvanáctiletý Conor O'Malley (Lewis MacDougall) se chystá uniknout do fantastického světa netvorů a pohádek. Vyrovnává se s nemocí své matky (Felicity Jones), kvůli které musí Conor trávit čas se svou nepříliš sympatickou babičkou (Sigourney Weaver). Navštěvuje jednu z britských škol, kde se každý den musí potýkat s akademickým nezájmem a šikanou za strany spolužáků. Protože Conorův otec (Toby Kebbell) se odstěhoval do tisíce mil vzdálené Ameriky, prahne chlapec po někom, kdo by ho vedl.

MŮJ NÁZOR NA FILM:
Vždy, když někdo umírá, je všem jeho známým moc zle a jsou neskutečně smutní. Conorovi právě umírá maminka na rakovinu a on se s tím nedokáže smířit. Utápí se sám v sobě, ve svých pocitech, myšlenkách, zmatcích, smutku, atd. Vždy vám může pomoci přítel a někdo vám blízký. Na přátelství psa a chlapce jsem již vcelku zvyklí. Ale co je neobvyklejšího než tohle přátelství? Přátelství chlapce a starého stoletého stromu!

Atmosféra tohoto filmu je neskutečně tísnivá. Pokud jste četli jeho knižní předlohu, možná nezadržíte slzy ani u jeho traileru (ostatně já jsem neskutečně brečela už u něho), tudíž nezaručuji, že vydržíte několik minut bez pláče. Určitě posmrkáte nesčetně kapesníčků - hlavně pokud jste citlivější nátury. Každopádně do příběhu zapadnete, jak kdybyste do něho vždy patřili. Budete trpět společně s Conorem, držet palce jeho matce, ale i sdílet jeho přátelství a naději, která v něm stále alespoň na vlásku visí.


(zdroj obrázku)

Efekty v tomto filmu jsou opravdu velmi povedené! Tvůrci se hodně věnovali detailům. Netvor je ztvárněný tak osobitě a věrně své knižní předloze až přechází zrak! Chvíli je děsivý, chvíli citlivý a vždycky je na blízku, když je to nejvíce potřeba.
Příběhy vyprávěné stromem jsou nádhernou kombinací vzájemného rozpíjení barev a lehké kresby (ovšem postavy bez obličejů vás mohou vcelku vystrašit), kdy přesně v ten správný moment do příběhu dokáže vkročit pravý Conor se stoletým stromem a vám to vůbec nepřijde divné či nepatřičné!
(zdroj obrázku)

A všechnu tuhle již zmíněnou nádheru podpoří ještě skvělý soundtrack! Opravdu nelituji, že jsem na tuhle filmovou adaptaci mé velmi oblíbené knihy šla, protože mě nedokázala zklamat!

Pokud si potrpíte na filmy, které mají hloubku a musíte u nich i trochu zapřemýšlet, tak je tenhle film přesně pro vás, ale varuji vás! Kdo četl knihu stejně jako já, může probrečet celý film!

PODOBNOST S KNIHOU: 75%

Filmová adaptace je trochu jiná, než ta knižní, ale musím říct, že vše důležité zůstalo zachováno do posledního detailu. Absolutní konec filmu měl však ještě dohru, která v knize již nebyla. Ano, ukončit film v nemocnici by asi nebyl ten nejlepší nápad. Conor prostě potřeboval nějaký lepší a nadějnější konec, tudíž s tím naprosto souhlasím.

HODNOCENÍ FILMU: 5/5

Pokud jste četli knihu, tak mi věřte, že tohle prostě musíte vidět!


(zdroj obrázku)

Žádné komentáře:

Okomentovat