04.07.17

ČTECÍ VÝZVA (#12)


Mám moc ráda knihy, které se vyznačují nějakým těžším tématem - ať už se to týká psychické poruchy, únosu a jeho následků, vraždy a vyšetřování (i když detektivky jako takové zrovna nemusím), atd. A velmi mě těší, že těchto témat využívají hojně již i YA knihy. A samozřejmě jedné z nich náleží tohle čestné místo v mé Čtecí výzvě za rok 2017. Která to podle vás je?

BECCA FITZPATRICKOVÁ - Nebezpečné lži
Zabývá se tématem vraždy a následným programem na ochranu svědků, který se týká samozřejmě mladé dívky.PROČ ZROVNA TATO KNIHA?
Protože tahle kniha těžší téma rozhodně má. Zkuste si to představit: stanete se svědky vraždy a musíte opustit svůj dosavadní život, ať už jste byli hvězdou večírků, či zrovna povýšení ve své milované práci. Tenhle svůj život musíte nechat za sebou, změnit si jméno a začít někde jinde a znovu. Nic lehkého, co myslíte?
Hlavní postava této knihy měla však jednu výhodu: neměla problémy s navazováním nových kontaktů - což některým lidem (stejně tak mně) dělá problémy. Ovšem nebylo lehké si na svůj nový život zvyknout. Já si to nedovedu představit, protože miluji svůj život takový, jaký je! A nemyslím si, že bych zvládla začít někde jinde od znovu obklopená cizími lidmi.

Celá výzva k přečtení a přehled jejího průběhu k nakouknutí zde: klik

Žádné komentáře:

Okomentovat