09.08.17

PADLO MI DO OKA - SRPEN 2017

(zdroje obrázků zde a zde)

SRPEN 2017

Srpen... Měsíc, kdy se léto blíží ke konci. Pro někoho spása, pro jiného znamení, že do zimy už není daleko a to ho drásá. Přiznám se, že mám raději léto než zimu, i když přes léto tolik knih nevychází... Zároveň ale očekávám podzim s nadšením alespoň co se knižního pole týká. Ano, hádáte správně! Vyjde ohromná spousta knih, které mě lákají už teď. Ale to předbíháme. Máme tady teprve srpen, který nám také několik knih přinese, nebo již přinesl. Tak které mi padly do oka tentokrát?


1) GUY ADAMS - Jízda
ŽÁNR: Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 30.8.2017

ANOTACE KNIHY:
Na motivy seriálu Class, podle námětu Patricka Nesse.
Poppy je tichá dívka. Až do chvíle, kdy ukradne auto a projede s ním výlohou sázkové kanceláře. Max je hodný kluk, ale jednoho dne vyvraždí celou svou rodinu. Jen tak, pro zábavu. Amar byl vždycky plný radosti ze života, tak proč se chce zabít skokem ze školní střechy? Někteří studenti z Coal Hill nejsou tak úplně sami sebou. Někteří z nich umírají. Ram se právě vzbudil v cizím těle, a pokud nepřijde na to proč, může být na řadě právě on.


PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Podle námětu Patricka Nesse! To už mluví v mém případě za vše, protože je jeden z mých velmi oblíbených autorů! Navíc ta anotace? Už díky ní mi běhá mráz po zádech...

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Přiznám se, že seriál neznám, tudíž to pro mě bude premiéra, na což se těším. Navíc očekávám skvělý příběh s nádechem temnoty, s trochou napětí a odhalováním věcí, kvůli kterým mi bude běhat mráz po zádech.


2) MADELAINE ROUX - Katakomby 
ŽÁNR: Horory, Pro děti a mládež
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 3.8.2017


ANOTACE KNIHY:
Napínavý příběh třetí knihy bestsellerové série Asylum nás opět zavede mezi tři přátele, Dana, Abby a Jordana. Poslední rok jejich vysokoškolského studia se chýlí ke konci, a tak vyrážejí na výlet, aby si užili posledních společně strávených chvil. Jenže cestou do New Orleansu, kde měli v plánu navštívit Jordanova strýce, si trojice přátel všimne, že je někdo sleduje. Dan navíc dostává zprávy od člověka, který zemřel během minulé halloweenské noci.

Když konečně dorazí do New Orleansu, podivné okolnosti se ještě stupňují a Dan si musí připustit, že vše, co se mu přihodilo v uplynulých letech, rozhodně nebyla náhoda, nýbrž osud. Osud, který ho poutá k velmi zvláštní skupině lidí, jež fanaticky obdivuje neblaze proslulé vrahy. A jediné, po čem Dan touží, je, aby přežil…

Minulost je někdy lepší pohřbít. 


PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Vlastním a četla jsem předchozí dva díly. Ne že by byly tak dokonalé (první byl pro mě mnohem lepší jak druhý), ale pro úplnost série bych tenhle třetí díl neměla zanedbávat.

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Tady to vezmu velmi stroze... Očekávám lepší příběh než ve druhém díle.


3) SARAH RAASCH - Sníh nebo popel
ŽÁNR: Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 30.8.2017

ANOTACE KNIHY:
Dívka se zlomeným srdcem a nelítostná bojovnice. Před šestnácti lety bylo zničeno Zimní království a jeho území dobylo Jaro. Pobili královskou rodinu a obyvatele uvěznili. A v tu chvíli vyprchala ze Zimy všechna magie… Nyní je jedinou nadějí tohoto království osm přeživších, kterým se podařilo utéct a kteří čekají na svou příležitost. Chtějí získat zpět své království a magii. Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a generál Zimy ji vychoval jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala… A zamilovala se do nepravého, do budoucího krále Zimy Mathera. I se zlomeným srdcem je ale rozhodnutá udělat cokoli, aby její království získalo svobodu. Když uprchlíci zjistí, kde je ukrytý magický medailon patřící bývalé královně, Meira se ho pokusí získat. A vstoupí do světa boje o moc, temné magie, ale i dvorských intrik a velkých plesů, v němž jednoho dne zjistí, že její osud nikdy nebyl v jejích vlastních rukou.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Co bych to byla za ženu, kdybych si sem tam nevyhlídla i dívčí románek - každá přece ve svém životě potřebujeme trochu romantiky, lásky a řešení cizích knižních vztahů. 

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Anotace na mě působí originalitou, takže očekávám hlavně nějaký originální příběh, což je v dnešní době velmi těžké uskutečnit. Tak snad mě nezklame. Jsem zvědavá... Zároveň doufám, že kniha nebude moc přeslazená, protože to je pak na mě už příliš.Které z posledních letních knih padly do oka vám? Pochlubte se...

Vaše Misha:)

Žádné komentáře:

Okomentovat