10.09.17

MARISSA MEYEROVÁ - série: Měsíční kroniky

MARISSA MEYEROVÁ - série: Měsíční kroniky (Citáty a úryvky z knih)

Četl někdo z vás tuhle fenomenální fantasy sérii? :) Pro mě je to jedna z nejlepších sérií, které má knihovnička obsahuje. Tak nádherně upravené klasické pohádky jsem nikde jinde (prozatím) nenašla. A navíc v sobě ukrývají tolik nádherných vět, že je nemůžeme nechat jen tak upadnout v zapomnění. Proto jsem vám vypsala své nejoblíbenější z celé téhle série knih. Pojďme se na ně spolu podívat... :)


CINDER
ANOTACE KNIHY:
Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky...

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil.
Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

"Zrcadla mají tu nemilou vlastnost, že říkají pravdu."
* * * * * 
"Je snadnější přesvědčit druhé, že jste krásná, když o tom přesvědčíte i sama sebe."
* * * * *  
"Lhali, intrikařili a manipulovali sebou, protože to uměli."
* * * * *  
"A přesto, zažít ten pocit úlevy, že ji někdo přijímá takovou, jaká je, a potom se zase ocitnout ve vězení svých tajemství, bylo snad ještě nesnesitelnější, než mu vůbec muset lhát."


SCARLET
ANOTACE KNIHY:
Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.
Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly... 

"Vím, že se mnou nechceš mít nic společného. Neobviňuju tě z toho." Nahrbil ramena a pohlédl na ni očima plnýma lítosti. ,,Ale ty jsi pro
mě jediná, Scarlet. Vždycky budeš."
* * * * * 
"Nejspíš jsem si uvědomil, že radši umřu, protože je zradím, než budu žít, protože jsem zradil tebe."


CRESS
ANOTACE KNIHY:
Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má. 

"Možná nic jako osud neexistuje. Možná jsou to jen příležitosti, které se nám naskytnou, a to, co s nimi uděláme."
* * * * * 
"Začínám si myslet, že velká láska se prostě nepřihodí jen tak. Musíme si ji vytvořit sami. "


NEJKRÁSNĚJŠÍ - PŘÍBĚH LEVANY
ANOTACE KNIHY:
Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud.
Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti. 

"Co znamenala manželka ve světě, kdy byly milenky běžné jako služebnictvo, a monogamie vzácná jako zatmění Země?"
* * * * * 
"Nechat se přesvědčit a uvěřit, že něco není skutečné, bývá často nejnebezpečnější ze všeho."
* * * * * 
"Láska je dobývání. Láska je válka. Tohle si o lásce myslím já."
* * * * * 
"...věděla, že oheň je nebezpečný, a iluze jsou nebezpečné, a že nechat se přesvědčit a uvěřit, že něco není skutečné, bývá často nejnebezpečnější ze všeho."


WINTER
ANOTACE KNIHY:
Dramatický závěr Měsíčních kronik.
Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?

"Naděje je berličkou zbabělců."
* * * * * 
"Papoušci si zpívají, zpívají, zpívají a hvězdičky se blýskají celičkou noc.. A opice vřískají, vřískají, vřískají a rakety kolem létají moc a moc a moc... A Země je dnes v úplňku a všichni vlci vyjí: haúúúúúú..."


Máte rádi jiný citát než já? :) Podělte se o něj, budu ráda.
Mějte se a smějte se :).

Vaše Misha:)


(Veškeré citáty vyňaty ze série 5 knih: Marissa Meyerová - Měsíční kroniky)


Žádné komentáře:

Okomentovat