03.09.17

SRPEN 2017

(zdroje použitých obrázků zde a zde)

SRPEN 2017

31)  JOELLE CHARBONNEAU - Zrada (recenze zde)    3/5
32) VICTORIA SCHWABOVÁ - Archiv (recenze zde)    5/5
33) HELEN DOUGLASOVÁ - Eden (recenze zde)         2/5
34) SOPHIE JORDANOVÁ - Nespoutaní (recenze zde) 2/5
35) SCOTT McCLOUD - Sochař (recenze zde)             5/5
36) JAMES DASHNER - Kód horečky (recenze zde)     5/5

CELKOVÝ POČET PŘEČTENÝCH STRAN: 1990 stran

Srpen je měsícem, kdy se chystám do práce a dovolenková letní pohoda mi končí. Sice ještě pár týdnů doma jsem, ale už se střídají s týdny, kdy chodím do práce. To mi ale vůbec nevadí, protože jsem načerpala spoustu nových sil. Jenže s koncem srpna na mě padá zádumčivost - hlavně z toho důvodu, že už je ve vzduchu cítit podzim a nakonec zima, kterou opravdu nemám ráda. Ano, můžu být zalezlá s čajem a číst si, ale když já si radši čtu venku na sluníčku, drbu své psisko za ušima a společně se oddáváme slunečním paprskům. Inu na to si musíme zase počkat do příštího roku. Pojďme se ale společně za tímto posledním letním měsícem ohlédnout. Jak si stojí přečtené knihy a postavy? Hned se to dozvíte...

KNIHA S NEJHEZČÍ OBÁLKOU:
Hodně jsem přemýšlela, která kniha má tu čest vyplnit tuhle část a nakonec jsem se rozhodla pro knihu Sochař, protože její obálka má něco do sebe! Celá je kreslená a krásně vyjadřuje smysl příběhu...:)
KNIHA S NEJHORŠÍ OBÁLKOU:
První téma pro mě bylo rozhodně těžší. Titul nejhorší obálky získává kniha Nespoutaní. Přesně ani nevím, co mi na ni vadí, ale vím, že při pohledu na ni v knihkupectví bych si ji jenom tak nepořídila. Postava na ní je mi krajně nesympatická.
NEJMÉNĚ SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA:
Pro mě je to Ryan z knihy Eden. Působil na mě nesympaticky, byl vlezlý a protivný. Navíc byl byl tak neskutečně důvěřivý i k někomu, kdo si nic nenechá pro sebe. Sáhnout po téhle postavě jako jedné z hlavních byl tedy špatný tah.

NEJVÍCE SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA:
Dobrá otázka! A snadná odpověď! Už od prvního dílu série jsem si zamilovala přátelského Newta (momentálně z knihy Kód horečky). A hlavně to, že je neimunní, mu propůjčuje úžasné kouzlo.

NEJMÉNĚ SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA:
Opět velmi snadné - Davy z Nespoutaných. Rozmazlená, protivná a bohužel hlavní postava. Je divné, že i přes změnu svého života od základů, se ona ani trochu nezměnila a požaduje, aby se svět točil kolem ní. Pfff!

NEJVÍCE SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA:
Tohle je také snadné - Mackenzie z knihy Archiv. A to hlavně proto, jak dokáže být cílevědomá a zvědavá. Zvědavost ji může zavést i do potíží. Navíc patří do tak neobvyklého příběhu... :)

NEJVÍCE SYMPATICKÝ ZVÍŘECÍ HRDINA:
V tomto měsíci se žádné zvířátko v knihách nevyskytovalo... :(

NEJLÉPE VYKRESLENÉ PROSTŘEDÍ V PŘÍBĚHU:
Při četbě knihy Archiv jsem si krásně představila prostředí - přesně jako bych tam byla! A tomu říkám pořádné prostředí, když vás až takhle krásně učiní svou součástí.

NEJHŮŘE VYKRESLENÉ PROSTŘEDÍ V PŘÍBĚHU:
Jednoznačně v knize Nespoutaní! Prostředí popisováno velmi stroze bez využití jakéhokoliv jiného slovesa než je "být"? Jako pardon, ale čeština je dost bohatý jazyk a tohle se dá úplně snadno napravit, kdyby se člověk více snažil. (pozn. může být zapříčiněno i překladem)

KNIHA, KTERÁ MĚ NEJVÍCE ZAUJALA:
Už jsem psala několikrát, že jsem se v tomto měsíci pustila do pro mě jakési novinky - a to grafického románu Sochař. Věřte tomu nebo ne, tenhle příběh mě naprosto dostal! A snažím se knihu půjčit co nejvíce lidem ve svém okolí, protože si o ni potřebuji sáhodlouze popovídat a nemám s kým... :(

KNIHA, KTERÁ MĚ OBSAHOVĚ ZAUJALA NEJMÉNĚ:
Opět zde zmíním knihu Nespoutaní. Obsah se točí jenom kolem Davyina milostného egoistického života. Bohužel mi vůbec nepřinesl to, na co jsem se těšila. 

NEJLÉPE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA:
Tohle je vám určitě naprosto jasné. Pro mě je jí kniha Sochař. Kdybyste viděli ty kresby, volili byste naprosto stejně! Ty prokreslené emoce, tak přesvědčivé, až se vám tají dech. Nádhera!


NEJHŮŘE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA:
Nejhůře graficky zpracovanou knihu za tento měsíc je pro mě Eden, včetně své obálky. Našla jsem v ní několik pravopisných hrubek a hlavně vět, které ani v češtině nedávají smysl (ať už jde o skloňování, či něco jiného). Navíc je písmo tak nějak... jak to říct. Nečetlo se mi dobře a vizuálně na mě nezapůsobilo vůbec nijak. (Znáte ten pocit, když na vás působí i písmenka a jejich skladba v knize? Nebo tohle řeším pouze já?)

NEJKRÁSNĚJŠÍ CITÁTY Z TĚCHTO KNIH:
"Chtěla jsem prožít strhující bestseller." - Eden

"Jednoduše děláme všechno proto, abychom v tomto světě přežili." - Nespoutaní

"Můžeš být čímkoli chceš." - Sochař

"Někdy jsou těmi nejlepšími vůdci právě ti, kteří po moci vůbec netouží. Právě ti zpravidla tíhnou k tomu, co je správné, a ne k tomu, co je populární." - Zrada

"Minulost je důležitá, ovšem pokud chci uspět, musím se soustředit na přítomnost." - Zrada

"O náhodách mluví lidé, kteří jsou příliš líní na to, aby se snažili zjistit pravdu."- Archiv


"Jenom hlupáci a zbabělci pohrdají strachem. Strach člověka udržuje naživu." - Archiv

Žádné komentáře:

Okomentovat