08.10.17

PŘEČÍST, PŘEPSAT, ODLOŽIT TAG (#2)

A máme tady druhé kolo, které se nevešlo k první části tohoto TAGU. Které knihy na nás čekají tentokrát? Přiznám se, že je jich o trochu méně než předtím, takže tato část článku obsahuje "pouze" čtyři kola. Za to ale dost náročné!!!

Tak jdeme na to...

1.KOLO:
(AMIE KAUFMAN, JAY KRISTOFF - Illuminae, W. BRUCE CAMERON - Psí poslání, JOJO MOYES - Život po tobě)

Illuminae je knihou, která vám nabídne ne jenom skvělý příběh, ale i potěší vaše oči. Má nádherné zpracování a stojí za pozornost - přečíst!
Další knihou je Psí poslání, u které si rozhodně zapláčete. Moc se mi líbila, ale možná bych brala, aby nebyla tak moc smutná, takže některé ošklivé zacházení se psy bych určitě přepsala. Protože na světě je zla už poměrně dost.
Poslední vylosovanou knihou je Život po tobě. Těšila jsem se na pokračování mého oblíbeného příběhu Než jsem tě poznala. Ano, je pěkné, ale první díl je prostě lepší. Takže odložit.

2. KOLO:
(ALEXANDRA OLIVA - Poslední, JOELLE CHARBONNEAU - Zrada, SOPHIE JORDANOVÁ - Nespoutaní)

Tohle kolo mi dalo hodně zabrat!

Poslední je knihou, která mě spíše zklamala, ale za přečtení určitě stojí.
Další knihou je druhý díl Univerzity výjimečných s podtitulem Zrada. Nebudu vám lhát, první díl se mi líbil mnohem více. Kdyby se určité věci v této knize napsaly jinak, byla pro mě určitě lepší. Takže za mě přepsat!
Nu a nakonec kniha Nespoutaní, u které jsem se musela hodně přemáhat, abych ji vůbec přečetla a nezbláznila se z toho. Tuhle knihu s chutí odkládám...

3. KOLO:
(JOELLE CHARBONNEAU - Stačí jen chtít, MARISSA MEYEROVÁ - Winter, MARISSA MEYEROVÁ - Bez srdce)

Tohle je tedy oříšek! Nějak nevím, z kterého konce to uchopit, protože každá z těchto knih je pro mě dokonalá.

Kniha Stačí jen chtít je knihou, která vás pohltí a donutí přemýšlet. Rozhodně ji doporučuji přečíst!
Pak zde máme dvě knihy od stejné autorky, ale už vím, jak na ně... :)
Bez srdce je knihou, která vám srdce jistojistě zlomí, i když už předem víte, jak skončí. Já bych ji ale nechala přepsat tak, aby se Catherine nestala Červenou královnou. Ano, vím, že to nejde, ale představte si Říši divů bez Červené královny s dokonalou a šťastnou pekařkou.
A nejtlustší a zároveň poslední knihou tohoto kola je závěr Měsíčních kronik - Winter. Je úžasná! Ale já bych ji teď odložila a někdy si ji přečetla znovu v kompletní sérii pěkně jednu za druhou.

4. KOLO:
(LAUREN JAMESOVÁ - První konec, NICOLA YOONOVÁ - Všechno, úplně všechno, VICTORIA SCHWABOVÁ - Archiv)

Další kolo, u kterého jsem se nad dvěma knihami pozastavila a zapřemýšlela, jak s nimi naložit. Nakonec jsem se rozhodla takto:

První konec je knihou, která mě bohužel moc nezaujala. Já ji tedy odkládám!
Kdežto Archiv jsem dlouho odkládala, i když vůbec nevím proč. Tenhle příběh je skvělý! Nádherné prostředí, působivá atmosféra, sympatické postavy. Tohle je kniha, kterou doporučuji k přečtení.
Nu a na závěr tu máme knihu Všechno, úplně všechno. Někdo mě možná ukamenuje, ale já bych chtěla v příběhu zůstat déle. Pro mě byl jednohubkou, která moc rychle skončila. Ráda bych, aby ho autorka přepsala do delší podoby.


Zdárně jsme dosáhli cíle - jsme na konci! Další takovýhle TAG bychom si mohli zopakovat někdy ke konci roku. Že by další srovnání přečtených knih za druhé pololetí?:)
A co vy? Jaký vztah máte k těmhle knihám? Zastáváte stejný názor jako já, nebo byste nějaké poupravili? Budu ráda za vaše reakce v komentářích.

Mějte se krásně.
Vaše Misha:)

Žádné komentáře:

Okomentovat