03.10.17

RICK YANCEY - série knih: Pátá vlna

RICK YANCEY - série knih: Pátá vlna (citáty a úryvky z knih)

Série knih Pátá vlna pro mě byla neskutečnou jízdou, kdy jsem si oblíbila převážně vedlejší postavy. Zkusili jste se někdy zamyslet nad tím, co byste dělali vy, kdyby se něco podobného stalo? Já bych se rozhodně takhle odvážně zachovat nezvládla... Pokud jste ještě neviděli, první díl knihy je již zfilmován a musím říct, že na mě udělal velký dojem. Tak se pojďme podívat na ty krásné věty, které jsem z těchto knih vybrala...

PÁTÁ VLNA
ANOTACE KNIH:
Po první vlně zůstala pouze tma. Druhé vlně unikli jen ti šťastnější. A třetí vlnu přežili ti, kterým štěstí uniklo. Po čtvrté vlně platí jediné pravidlo: nevěř nikomu.
Teď se blíží vlna pátá a po opuštěné dálnici prchá Cassie před Jinými, bytostmi, které jako lidé pouze vypadají. Jiní se potulují krajinou a zabíjejí na potkání; rozprášili poslední přeživší pozemšťany. Cassie věří tomu, že kdo zůstane sám, ten přežije. Pak se však setká s okouzlujícím a tajemným Evanem Walkerem, jenž je možná jedinou Cassiinou nadějí na záchranu jejího bratra – nebo dokonce jí samotné. Cassie si musí vybrat: mezi důvěrou a beznadějí, mezi vzdorem a kapitulací, mezi životem a smrtí. Vzdát se, nebo se sebrat a jít dál. 

"I ten nejlepší hráč vám řekne, že štěstí nevydrží věčně."
* * * * *
"Dříve či později si musíte vybrat: buď budete utíkat, nebo se postavíte čelem tomu, čeho se bojíte."
* * * * *
"Některé věci nemusí slibovat, prostě je uděláš."
* * * * *
"Existence včerejška ještě nezaručuje, že přijde zítřek."


NEKONEČNÉ MOŘE
ANOTACE KNIHY:
Pokračování románu Pátá vlna.
Jak zbavíte Zemi sedmi miliard lidí? Připravíte je o jejich lidskost.

Cassie Sullivanová a její druhové přežili čtyři vlny ničení způsobené Jinými. Nyní, zatímco byla lidská rasa téměř vyhlazena a Pátá vlna se žene krajinou, stojí mladí lidé před volbou: připravit se na zimu a doufat v návrat Evana Walkera, nebo se vydat hledat další přeživší, než je nepřítel obklíčí. Protože další útok je velice pravděpodobný – je neodvratný.
Nikdo však nemůže očekávat, jak hluboko Jiní klesnou, ani jak vysoko se lidskost dokáže vzepnout. 

"Když se smrti podíváte do očí a ona mrkne, už se nic nezdá být nemožné."
* * * * *
"Jestli chcete připravit lidi o lidskost, myslím, že zničit smích je dobrý důvod, jak začít."
* * * * *
"Když je hra předem určená, jak ji můžete neprohrát?"
* * * * *
"Některé věci, včetně těch nejmenších, mají cenu všeho na světě."
* * * * *
"Můžou nás pozabíjet, dokonce až do posledního, ale nemůžou zabít - nikdy - to, co v nás přetrvává."
* * * * *
"Život je plný malých ironií, ale občas se najde některá velká jako hora."
* * * * *
"Svět je jako hodiny, a těm hodinám dochází baterie. Jejich příchod s tím neměl nic společného. Svět byl vždycky jako hodiny. Dokonce i hvězdy jedna po druhé dohasnou a nebude světlo ani teplo. Tohle je ta válka, nekonečná, marná válka proti temné a chladné prázdnotě řítící se k nám."


POSLEDNÍ HVĚZDA
ANOTACE KNIHY:
V jedné chvíli tu jste a v další už nejste. Tak to bylo i předtím, než Jiní přišli. Jiní nevynalezli smrt, pouze ji dovedli k dokonalosti. Dali smrti tvář, aby na nás vyzráli, protože věděli, že je to jediný způsob, jak nás zničit. Konec nenastane na nějakém kontinentu nebo v oceánu, na žádné hoře ani planině, v džungli či v poušti. Skončí to tam, kde to začalo, kde to zůstalo od samotného počátku: na bitevním poli v posledním bijícím lidském srdci.

Naším nepřítelem jsou Jiní, ale zároveň my sami. Jsou všude kolem nás, a přitom nejsou nikde. Touží po naší Zemi, a přesto chtějí, abychom ji měli my. Přišli, aby nás zničili i zachránili. Ovšem za těmito hádankami se nachází jediná pravda: Cassie byla podvedena, a stejně tak Eso, Zombie a Nuget. A s nimi i všech sedm miliard lidí, kteří kdysi žili na naší planetě. Podvedeni Jinými, podvedeni námi samotnými.

V posledních dnech na Zemi se zbylí přeživší budou muset rozhodnout, co je důležitější: jestli záchrana vlastních životů... nebo lidskosti.

-----


Které citáty se líbily vám? Podělte se se mnou o ně...

Mějte se krásně.
Vaše Misha:)

(Veškeré citáty vyňaty ze 3 knih ze série: Rick Yancey - Pátá vlna)

Žádné komentáře:

Okomentovat