07.11.17

EMMY LAYBOURNE - série: Monument 14

EMMY LAYBOURNE - série: Monument 14 (citáty a úryvky z knih)

Četli jste někdo tuhle postapokalyptickou sérii plnou mladých lidí a dětí? Ne?! Tak to děláte obrovskou chybu! Já z ní byla nadšená a do dnes zdobí mou knihovničku. Navíc jak si všimnete dál, české obálky jsou naprosto stejné těm originálním, což je úžasné! Už pouze obálky těchto knih ve mě dokáží probudit pořádnou úzkost a strach z neznáma a budoucnosti. Kord když se jí musely postavit děti samy. Oporou jim bylo několik dospívajících dětí... Na všechno zůstaly samy...


MONUMENT 14
ANOTACE KNIHY:
Tvá matka na tebe křičí, že nestihneš autobus. Vidí, jak se blíží ulicí. Nezastavíš se a neobejmeš ji, neřekneš jí, že ji máš rád. Nepoděkuješ jí, že je hodná, laskavá a trpělivá máma. Jistě že ne – jen seběhneš schody a utíkáš na roh ulice.

Kdybys ale věděl, že je to naposled, co mámu vidíš, nejspíš by sis přál, aby ses zastavil a všechny ty věci udělal. Možná i za cenu, že by ti autobus ujel.

Ale autobus se už blížil, tak jsem se rozběhl.

Čtrnáct dětí. Jeden supermarket. A milion věcí, které nabraly špatný směr.

V akcí nabitém debutovém románu Emmy Laybourneové se stal supermarket útočištěm pro čtrnáct dětí – šest středoškoláků (oblíbených i neoblíbených), dva osmáky (z nichž jeden je technický génius) a šest malých dětí. Zní to jako velká zábava, když si můžou dělat, co chtějí, ale ne v případě, že venku zuří jedna katastrofa za druhou, počínaje monstrózním krupobitím a konče použitím chemických zbraní, které svět – jak ho znají – vedou do záhuby. A jediné, na co děti myslí, je věta: Uvidím ještě někdy své rodiče?

"Od té doby jsme si neřekli ani ahoj. Nevím proč. Tohle s lidmi udělá střední škola."
* * * * * 
"Sebevědomí získáte tím, že sdělíte lidem svá tajemství."
* * * * * 
"Včerejšek už není. Já o včerejšku nikdy nepřemýšlím. Kdybych na něj myslel, bylo by mi smutno."


MONUMENT 14: Nebe v plamenech
ANOTACE KNIHY:
Svět neskončil… Ještě ne.

V pokračování příběhu Monumentu 14 se skupina přeživších, donedávna uvězněných v supermarketu sérií ničivých katastrof, rozdělila ve dví. Většina dětí se v zoufalé snaze vydala opraveným autobusem na letiště v Denveru. Doufají, že se tam setkají se svými rodiči, budou odvezeni do bezpečí a zachrání svého umírajícího přítele.
Ale svět venku je temný a zaplavený nebezpečnými chemikáliemi, které mění lidi v krvežíznivá monstra, a ne všechny děti jsou ochotné nastoupit do autobusu. V útočišti, jež bylo již jednou narušeno, se snaží zbývající děti obnovit přátelství. Ale pokud se máte rozhodnout mezi životem a smrtí, láskou a nenávistí, komu můžete doopravdy věřit? 

"Co je tak špatného  na troše štěstí uprostřed apokalypsy?"


MONUMENT 14: Cesta pustinou
ANOTACE KNIHY:
Děti, jež přežily katastrofu v Monumentu, se konečně dostaly do bezpečí a žijí nyní v uprchlickém táboře v Kanadě. Bratři Dean a Alex pomalu a zdráhavě začínají věřit, že je po všem. Pak se ale dozvědí, že jejich ztracená kamarádka Josie žije.
Josie prožívá nejhorší okamžiky svého života, odtržená od přátel a uvězněná ve střeženém táboře plném krvežíznivých divochů, brutality a každodenního násilí. V důsledku prožitých hrůz ztratila veškerou naději na záchranu.
Astrid děsí až přílišný zájem vlády o její ještě nenarozené dítě a spolu s Deanem, Alexem a Nikem se vydávají na cestu v zoufalé snaze najít Nikovu lásku Josii.
Emmy Laybourne přináší dech beroucí akční závěrečný díl postapokalyptické trilogie Monument 14.

"Naděje je nebezpečná. Nutí vás zajímat se."


Pokud jste tuhle sérii četli, které větičky zaujaly vás? Podělte se o ně, nenechávejte si je pro sebe, budu ráda :).

Mějte se moc krásně.
Vaše Misha:)

(Veškeré citáty vyňaty ze série 6 knih: Emmy Laybourne - série knih: Monument 14)

Žádné komentáře:

Okomentovat