27.11.17

PADLO MI DO OKA - LISTOPAD 2017

(zdroje obrázků zde a zde)

LISTOPAD 2017

Listopad je měsíc, ve kterém už začíná pořádně chladné počasí a kolikrát i poletuje sníh. A to je ten pravý čas na to, pořídit si nové knihy do své knihovničky. Stejně, jako každý měsíc, tak i tenhle Vám přináším ty, které padly do oka mě. Tak se na ně pojďme společně podívat... :)


1) DANIELLE PAIGE - Ledová jako sníh
ŽÁNR: Literatura světová, Dívčí romány
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 2.11.2017 (už vyšla?)

ANOTACE KNIHY:
Sedmnáctiletá Snow žije v přísně hlídané klinice pro duševně choré. Hluboko uvnitř ví, že tam nepatří, ale na život mimo zdi nemocnice si skoro nevzpomíná. Jediné, co má, jsou divné sny. Vlastně ne, ještě má Balea – nejlepšího kamaráda, první lásku, člověka, kterého dokázala zničit jediným polibkem. Když Bale zmizí, Snow nezbývá nic jiného, než se vydat po jeho stopách. S pomocí podivného ošetřovatele, který ji pustí ven, se ocitne v Algidu. V mrazivé zemi, která je s její minulostí spojena víc, než si myslela. Algid je nevyzpytatelný, nebezpečný, plný čarodějnic, zlodějů a osudových setkání. Vládne mu krutý a mocný král. Když Snow zjistí, že jí v žilách koluje jeho krev, je postavena před volbu. Stane se hrdinkou nebo hříšnicí? Královnou nebo chudinkou? Vybere si mrazivou bezcitnost nebo pravou lásku? Úžasný příběh na motivy pohádky Sněhová královna od bestsellerové autorky Danielle Paigeové.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Určitě jste si všimli tématu knihy. Ano, samo o sobě je skvělé a dá se říct, že i originální. A navíc je to retelling knihy, to snad mluví za vše! Jsem zvědavá, jak je příběh vyprávěn...

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Pořádně zákeřnou Sněhovou královnu (v tomto případě tedy krále), která nikoho nenechá beze strachu. 2) AMIE KAUFMAN, JAY KRISTOFF - Gemina
ŽÁNR: Literatura světová, Sci-fi, YA
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla

ANOTACE KNIHY:
Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Viděli jste její první díl? Že ne?! Tak to musíte určitě napravit. Tahle série knih je totiž tak úžasně graficky zpracována, že to stojí rozhodně za to! 


CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Pořádný akcí nabitý příběh! Třeba trumfne ten z prvního dílu ;).


3) STEPHENIE MEYEROVÁ - Specialistka

ŽÁNR: Thriller, Pro ženy

DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla

ANOTACE KNIHY:
Pracovala pro tajnou vládní jednotku jako výslechová specialistka. Ví toho ale příliš a pro oddělení se stala rizikem, které je potřeba zastavit. Bez varování začíná lov, kde je ona kořistí. Nikde nezůstává dlouho, mění jména a podoby. Nezbyl jí nikdo, komu by mohla věřit… Chce-li vést normální život, musí splnit poslední úkol. Čeká ji nejtěžší boj jejího života. Navíc pozná muže, do kterého se zamiluje, a musí učinit vše, aby oba zůstali naživu.

Bývalé agentce na útěku před někdejšími zaměstnavateli nezbývá než vzít ještě jeden případ, aby očistila své jméno a zachránila si život. Jen málo lidí ví, že pracovala pro vládu Spojených států. Pro oddělení tak tajné, že nemá ani vlastní název. Coby výjimečná specialistka představuje zároveň jedno z nejtemnějších rizik. A tak když její zaměstnavatelé usoudí, že je pro ně nebezpečná, bez varování po ní jdou. Dávno nemá šanci být dlouho na jednom místě nebo používat stejné jméno. Oddělení už zlikvidovalo posledního člověka, kterému snad mohla důvěřovat. Ale ona stále ví cosi, co ji ohrožuje. Prostě ji chtějí mrtvou a brzy. Pak jí její bývalý šéf nabídne možnost úniku a asi jedinou šanci vymazat ze svých zad obří terč. Znamená to však přijmout ještě jeden úkol. Jenže informace, kterou obdrží, její situaci ještě zhorší. Zatímco se odhodlává postavit se všemu čelem a připravuje se na nejtěžší boj svého života, zjišťuje, že postupně podléhá muži, který pravděpodobnost jejího přežití jen komplikuje. Škála jejích možností se rychle zužuje a ona musí zapojit všechny své výjimečné schopnosti takovým způsobem, o jakém se jí dosud ani nezdálo.


PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Miluji autorčinu knihu Hostitel! A moc jsem si přála, aby vydala nějakou jí podobnou. To se už ale nejspíš nestane a autorka přichází s tímto příběhem.

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Napětí a akci! Zvraty, ze kterých mi bude smutno, atd. Prostě knihu, která mě nenechá klidnou... 


4) KARA THOMASOVÁ - Nejtemnější kouty
ŽÁNR: Thriller, Dívčí romány, YA
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla

ANOTACE KNIHY:
Jako malé holky vykládaly lži, ze kterých se časem stala smrtelně nebezpečná pravda.
Ve městě Fayette v Pensylvánii se tajemství minulosti ukrývají za každým rohem. Tessa se odstěhovala, když jí bylo devět. Snaží se nepřemýšlet o tom, co se tam tehdy stalo. Callie zůstala, jen se s rodiči přestěhovala do jiného domu. Vždycky býval
a ta silnější, nebála se pohlédnout do tváře svým démonům a doufala, že když bude flámovat dost intenzivně, démoni prostě zmizí. Tessa a Callie se spolu nikdy nebavily o tom, co tenkrát v noci viděly. Po skončení soudního procesu se už nikdy neviděly. Nevolaly si ani nepsaly. Tessa sice odešla daleko, ale s sebou si odnesla nezodpovězené otázky. Některé věci se nikdy nevysvětlily. Teď se vrací do Fayette - za Wyattem Stokesem čekajícím na trest smrti, za Lori Cawleyovou, Calliinou sestřenicí, která byla zavražděna, a za jedním člověkem, který možná ví, co se tenkrát doopravdy stalo. Po krůčcích se blíží k pravdě, ale i k vrahovi. A tentokrát nebude tak snadné uniknout.


PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Rozhodně kvůli jejímu tématu!

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Příběh plný tajemství a hrůzy. Očekávám hlavně to, že příběh z hlavy jen tak nevymažu...


5) DAVID LEVITHAN - Drž mě pevně
ŽÁNR: YA, Román, Dívčí román
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla

ANOTACE KNIHY:
Tiny Cooper, který si získal srdce milionů čtenářů a čtenářek v kultovce Will Grayson, Will Grayson, se vrací a tentokrát bude vyprávět svůj vlastní příběh – pěkně od narození a dál. I když, co vyprávět! Tiny nám jej hezky zapěje, protože někdy je život vážně muzikál plný skvělých čísel!

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: To je přece úplně jasné! Četla jsem knihu Will Grayson, Will Grayson a Drobkův příběh si prostě nemůžu nechat ujít!

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Úsměvný příběh plný přátelství a života! Takovou odpočinkovou knihu.


Které knihy zaujaly v tomto měsíci vás? :)

Mějte se krásně.
Vaše Misha:)1 komentář: