05.11.17

ZÁŘÍ - ŘÍJEN 2017

(zdroje použitých obrázků zde a zde)

ZÁŘÍ - ŘÍJEN 2017


36) JAMIE MC GUIRE - Prozřetelnost (recenze zde)              1/5
37) LEIGH BARDUGO - Šest vran (recenze zde)                   5/5
38) SARA RAASCH - Sníh nebo popel (recenze zde)             2/5
39) COURTNEY COLE - Verum (recenze zde)                        5/5

40) HOLLY BLACK - Nejchladnější dívka ve Městě chladu (recenze zde)   3/5
41) MARTIN BEČAN - Kaziměsti (recenze zde)                      4/5
42) JAY ASHER - Třináctkrát proto (recenze zde)                  3/5


CELKOVÝ POČET PŘEČTENÝCH STRAN: 2 154 stran

Září a říjen - první dva měsíce z podzimu máme za sebou. Spíše než propršených dní, bylo hodně těch krásných slunečních, kdy jsem si hodně ještě užívala sluneční paprsky. Teď už však začíná na můj vkus dost velká zima a listopad budu více trávit ve společnosti knih jako většina čtenářů, kteří milují podzimní a zimní měsíce právě kvůli horkému čaji (kávě) a knize čtené v teplém pelíšku... Ale než se kompletně přesuneme do dalšího měsíce, přináším ještě pohled zpět na knihy, které mi dělaly společnost v září a říjnu. 

KNIHA S NEJHEZČÍ OBÁLKOU:
Viděli jste obálku knihy Šest vran? Pokud ano, tak je vám má volba jistě naprosto jasná! Není přeplácaná a zároveň zavání tajemstvím. Navíc město vystupující z křídla vrány tvoří tak krásný efekt na pohled! No uznejte sami!

KNIHA S NEJHORŠÍ OBÁLKOU:
Tady jsem nemusela dlouho přemýšlet. Nejchladnější dívka ve městě chladu má podle mě obálku, na které prostě je co zlepšovat. Ne mě vůbec nepůsobí příjemným dojmem a ta tetování (?) na těle dívky? Pane bože, proč?

NEJMÉNĚ SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA:
Tady je to docela snadné. Pro mě je to Aiden z Nejchladnější dívky ve Městě chladu - ex přítel hlavní hrdinky Tany. Už od začátku mi lezl příšerně na nervy a kolikrát jsem vůbec nechápala Taniny myšlenkové pochody na jeho záchranu, atd. Vždyť si to ani nezasloužil.

NEJVÍCE SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA:
Kaz! Jednoznačně Kaz ze Šesti vran! I přes svou minulost se dokázal vyšplhat takhle vysoko a myslet neskutečně dopředu. Jenže jako správný člověk i on má svou slabost. Autorka stvořila dokonalý charakter v knize, velmi mě bavil!

NEJMÉNĚ SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA:
Nina - hlavní postava z Prozřetelnosti. To je vám tak protivná osoba, že to až není možný! Neustále jenom kňourá, bulí, ponižuje se, atd. Navíc se chová tak nenormálně, že mě to až vytáčí! Brrr...

NEJVÍCE SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA:
Pro mě je to rozhodně Calla z knihy Verum. I přes to všechno, co si již vytrpěla, se snaží porozumět všemu kolem sebe a najít někoho, komu může už konečně věřit.

NEJVÍCE SYMPATICKÝ ZVÍŘECÍ HRDINA:
Moc zvířecích hrdinů se v těchto knihách nevyskytovalo. ALE! Našla jsem jednoho, který mě totálně dostal! S
tínka z Kaziměstů! Kdo by jí nechtěl mít doma, aby mu likvidovala šváby a zaháněla zlo? :)

NEJLÉPE VYKRESLENÉ PROSTŘEDÍ V PŘÍBĚHU:
Pokud jste četli knihu Kaziměsti, tak je vám určitě všechno naprosto jasné! Nádherně vykreslené prostředí, které vás nenechá chladnými. Několikrát jsem se přistihla, že Nikde vidím před sebou. A za to tahle kniha stojí a tohle místo si opravdu zaslouží.

NEJHŮŘE VYKRESLENÉ PROSTŘEDÍ V PŘÍBĚHU:
Podle mě se nepovedlo autorce pořádně vykreslit prostředí v knize Prozřetelnost. Nějak jsem se v něm necítila jistá, pořád jsem tápala a netušila, co si představovat. 


KNIHA, KTERÁ MĚ NEJVÍCE ZAUJALA:
Tady jsem se nedokázala rozhodnout pouze pro jednu knihu, protože mě uhranuly rovnou dvě! A to Verum a Šest vran. Verum jsem přečetla jedním dechem za jeden den a nemůžu uvěřit autorčině zápletkám. Nikdy si nejsem ničím jistá a když už ano, tak je vše nakonec úplně jinak! A Šest vran? Určitě o mně víte, že fantasy knihy už moc nevyhledávám, ale tahle mě naprosto dostala a musím říct, že se na její pokračování vyloženě třesu!

KNIHA, KTERÁ MĚ OBSAHOVĚ ZAUJALA NEJMÉNĚ:
Prozřetelnost. Ano, tahle kniha mě nepřekvapila vůbec ničím. Postavy mi byly protivné a děj v celku o ničem. Ach jo, zklamání těchto dvou měsíců...

NEJLÉPE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA:
Už se budu opět opakovat, ale je to kniha Šest vran. Začalo to nádhernou obálkou a černými hranami stránek, což je prostě dokonalé a knize to dodá originalitu, což miluju! Navíc každá kapitola začíná výřezem z obálky a to je prostě nádhera!

NEJHŮŘE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA:
Z těchto knih musím vybrat opět Prozřetelnost. Ne že by byla nějak graficky špatná, jen je hodně obyčejná a ničím nevybočuje z řady. Navíc mi přišlo písmo hodně nahuštěné na sobě - nebo z toho mám tenhle pocit jenom já?

NEJKRÁSNĚJŠÍ CITÁTY Z TĚCHTO KNIH:
"Nemůžeš zachránit všechny okolo. Lidi musí žít svoje životy sami. Sami si je musí posrat a sami si je musí napravit. Když budeš žít jen pro ostatní, přijdeš o sebe. Sám si vytvoř svůj vlastní konec, nenechávej ho na ostatních." - Kaziměsti

"I ta nejsilnější sněhová bouře začíná jedinou vločkou." - Sníh nebo popel

"Netvor žije v každém z nás." - Verum

"Nikdo neví s jistotou, jak velký dopad má jeho jednání na život dalších lidí. Často k tomu nemáme žádný vodítko. Ale i tak to děláme." - Třináctkrát proto

"Všechno... působí na všechno." - Třináctkrát proto

"To je ta potíž s nestvůrami, že občas vypadají jako lidé." - Nejchladnější dívka ve městě chladu

Žádné komentáře:

Okomentovat