03.12.17

KNIHOMOL PÍŠE #7 - ADVENTNÍ ČAS 2017

(zdroj obrázku)

KNIHOMOL PÍŠE #7 - ADVENTNÍ ČAS 2017

Stejně jako loni, tak i letos Vám přináším knihy, které si šetřím vyloženě na tento adventní čas plný zázraků. Letošní Vánoce by pro mě měly letos být jiné. Konečně to totiž vypadá, že náš nový byt bude zrenovován (a to pořádně těsně před Vánoci - stěhovat se výhledově budeme až 22.-23.12.) a my tedy snad už konečně Vánoce prožijeme v novém prostředí, na které se už velmi těším. Sice nebudeme hned vlastnit všechen potřebný nábytek, ale tak knihy chvíli v obrovských taškách vydrží a boty zvládnou nějakou dobu stát pod topením, když nebudeme mít botník. Hlavní je, aby bylo kde číst, jíst, spát a trávit čas. 

Obvykle se na vánoční čas těším hlavně kvůli jeho atmosféře. Většinou na mě vleze hodně brzy, ale letos? ... Světe, div se!... NIC... A to myslím naprosto vážně. Letos se mnou Vánoce vůbec nic nedělají. Třeba se to ještě zlepší, uvidíme.

Jako obvykle mám schované nějaké přímo vánoční knihy. A vy už jste určitě zvědaví, se kterými poklady budu trávit letošní adventní čas. Tak se na ně pojďme podívat... :)

Pro letošní adventní čas mám schované tyhle tři knihy (škoda, že jich není více):

1) CATHY KELLY - Kouzlo Vánoc
ANOTACE KNIHY:
Ve své první povídkové knize vypráví Cathy Kelly, autorka světoznámých románových bestsellerů, poutavé příběhy mnoha pozoruhodných hrdinek, v nichž zaručeně poznáte samy sebe nebo své blízké. Zažila to každá z nás, takové běžné všední trable i vážné situace, ať je to nevítaná vánoční návštěva, na kterou se ani trochu netěšíte, soupeření se sestrou, nedorozumění s matkou, smutek, když nám zůstane prázdné hnízdo, nenaplněná touha po dítěti, radost, kterou si odpíráte, samota po bolestivém rozchodu nebo zrada kamarádky. Každý má nějaké trápení. Někdy je těžké najít si cestu i k těm nejbližším, ale vyplatí se to. Právě rodina a přátelé nám pomáhají překonat všechny nesnáze. Cathy Kelly své hrdinky líčí s hlubokým pochopením, s laskavostí, moudrým nadhledem a humorem. Takže zapomeňte na vánoční shon, udělejte si radost, pohodlně se usaďte a nechte se unést vyprávěním.

Vánoce jsou jenom jednou za rok, tak ať vám vánoční kouzlo neuteče.


NA CO SE TĚŠÍM V TÉTO KNIZE: Na pořádné kouzlo Vánoc - jestli tedy nějaké doopravdy existuje :).

2) LINDSEY KELKOVÁ - Zbožňuju Vánoce
ANOTACE KNIHY:
Angela plánuje svou vlastní newyorskou
pohádku…
* Obrovský vánoční strom
* Vaječný koňak
* Výstřední britské tradice
* Senzační mužský
Jenže Santa přihazuje samá překvápka –
nová práce, nečekaná posedlost nejlepší
kamarádky Jenny, která touží po dítěti,
a odhodlání jejího mužského, že by se měli
chovat dosp
ěle a usadit se. Když se na prahu
začnou bez pozvání objevovat přátelé
(a svádět ji na scestí), s Angelinými veselými
Vánocemi to jde z kopce. Tolik ke šťastným
svátkům – z něčeho bude nutno slevit…


NA CO SE TĚŠÍM V TÉTO KNIZE: Hlavně na Angelu, protože jsem si ji zamilovala už v knize Zbožňuju Paříž (je mi hold podobná - hlavně svou nešikovností, tak snad neshodí vánoční strom na náměstí).

3) CATHERINE RIDEROVÁ - Polibek v New Yorku: Vánoční příběh
ANOTACE KNIHY:
Štědrý večer, letiště J. F. Kennedyho, New York. Charlotte už je zase sama. Po roce dostala kopačky od svého amerického přítele a nyní netouží po ničem jiném než se vrátit do bezpečí ke své rodině v Londýně. Ovšem její let je zrušen a ona jen bezradně mačká poukaz na náhradní ubytování v hotelu. Může Štědrý den být ještě horší? Anthony přijede na letiště vyzvednout svou přítelkyni, ale ta se s ním bez okolků přede všemi rozejde. A tak Charlotte dostane nápad: Proč se s Anthonym neseznámit, aby jí dělal průvodce po New Yorku, než jí poletí další letadlo?

NA CO SE TĚŠÍM V TÉTO KNIZE: Na trochu naivity, lásky, štěstí a nápravu zlomených srdcí.
A kdyby to nestačilo, tak mám v knihovničce starší vánoční poklady, tak mohu sáhnout i po nich. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat