04.12.17

LISTOPAD 2017

(zdroje použitých obrázků zde a zde)

LISTOPAD 2017

43) SEBASTIEN DE CASTELL - Divotvůrce (recenze zde)          4/5
44) KAREN M. Mc MANUS - Jeden z nás lže (recenze zde       3/5
45) FRANCES HARDINGE - Strom lží (recenze zde)                 2/5
46) A. J. FINN - Žena v okně (recenze zde)                            5/5
47) AMY KAUFMAN, JAY KRISTOFF - Gemina (recenze zde)      5/5

CELKOVÝ POČET PŘEČTENÝCH STRAN: 2 121 stran

Listopad byl pro mě průměrným měsícem v četbě. Přečetla jsem pět knih a dokonce ze tří z nich jsem byla opravdu nadšená! Takže si myslím, že tenhle měsíc byl na výběr knih velmi povedený. Navíc přijde mi, že jsem četla docela málo na to, že je venku už pořádně studené počasí a velmi dlouhé noci - na čtení ideální. Inu pořád je spousta věcí k řešení a dny bohužel nejsou nafukovací... :( Snad to už po novém roce bude konečně lepší. :) Ale vy už jste určitě pořádně nedočkaví, tak jdeme na to!

KNIHA S NEJHEZČÍ OBÁLKOU:
No řekněte sami: kterou z těchhle všech obálek vybrat? Ze všech jsem nadšená, ale jedna z nich je opravdu o maličký kousíček hezčí než ostatní - obálka knihy Strom lží. Její provedení je opravdu do posledního detailu "stromové". A navíc působí opravdu magicky - pořád jsem měla strach, že mě to temno ze stran obálky nakonec spolkne...

KNIHA S NEJHORŠÍ OBÁLKOU:
Vybrat knihu s nejhorší obálkou z těch, které jsem tenhle měsíc přečetla, není vůbec snadné. Ale nakonec jsem jednu našla - jednu, která je podle mě nejslabší ze všech. A to je obálka knihy Jeden z nás lže.

NEJMÉNĚ SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA:
Už jste někdy zažili ten pocit, když čtete nějakou knihu, která ve finále není vůbec špatná, ale figuruje v ní postava, která vás absolutně nechává chladnými? U které je vám úplně ukradené, co se s ní stane? Jednu takovou tady teď mám - je jí Cooper z knihy Jeden z nás lže. Co na tom, že je sportovec a bla bla bla. Mně byl nesympatický a asi bychom nebyli zrovna kamarádi.

NEJVÍCE SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA:
Že bychom zase jednou zabruslili k "záporným" postavám z příběhu? Nik z Geminy je pro v tomhle bodě jasnou volbou! Já prostě miluju jeho smysl pro humor a neustálé rýpání do každého!

NEJMÉNĚ SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA:
Tohle mě velmi mrzí, ale to pro mě Faith ze Stromu lží. Na většině věcí jsme se spolu nedokázali shodnout a jako hlavní postava mi přišla spíše nijaká (šedá myška - taková by hlavní postava být neměla) - šťávu měla spíše až ke konci příběhu.

NEJVÍCE SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA:
Někdo si možná budete ťukat na čelo, ale pro mě je to jednoznačně Anna Foxová z knihy Žena v okně. Upřímně - na víno bych s ní určitě ráda zašla!

NEJVÍCE SYMPATICKÝ ZVÍŘECÍ HRDINA:
Tentokrát je to zvířecí hrdina, který mě dokázal nejednou rozesmát a velmi mě bavil - kočkoveverčák Reichis z Divotvůrce! Ty jeho hlášky jsou nezapomenutelné!

NEJLÉPE VYKRESLENÉ PROSTŘEDÍ V PŘÍBĚHU:
Pro mě je to kniha Žena v okně. Já jsem vyloženě stála vedle hlavní hrdinky a mohla bych se jí i dotknout, jak jsem vše viděla před sebou! Dokonalé.

NEJHŮŘE VYKRESLENÉ PROSTŘEDÍ V PŘÍBĚHU:
Pro mě to bylo v knize Strom lží. Z hodně velké části za to asi může jazyk, kterým je kniha psaná, protože já se s ním nedokázala sžít a hodně mě spíše nudil... :( 

KNIHA, KTERÁ MĚ NEJVÍCE ZAUJALA:
Tohle je jednoduché! Žena v okně! Je to kniha, nad kterou jsem neustále přemýšlela, která mě nutila číst pořád dál a dál a i když jsem jednu ze zápletek odhalila v polovině knihy, další mi to vykompenzovala! Pokud chcete knihu, která vás nenechá spát, sáhněte po téhle! Já se k ní určitě někdy vrátím.

KNIHA, KTERÁ MĚ OBSAHOVĚ ZAUJALA NEJMÉNĚ:
V tomto měsíci je to pro mě jednoznačně kniha Strom lží. Ach jo! Tak moc jsem se na ni těšila a tak moc mě dokázala zklamat... :( Od příběhu jsem čekala úplně něco jiného a to byl možná největší kámen úrazu.

NEJLÉPE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA:
Viděli jste už knihu Gemina? Pokud ano, tak mě chápete! Pokud ne, děláte obrovskou chybu! Gemina je příběh, který se čte jako složka případu - spoustu věcí si musíte domýšlet. Ale co je nejúžasnější? To zpracování knihy! Někdy musíte knihu otáčet, abyste přečetli vše, co je v ní napsáno (dobře, někdo pouze otáčí a naklání hlavu, nikoli knížku). 

NEJHŮŘE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA:
V tomto měsíci žádná z mnou přečtených knih.:)

NEJKRÁSNĚJŠÍ CITÁTY Z TĚCHTO KNIH:
"Psal, že když bojuješ proti nestvůře, máš si dát bacha, aby se nestala nestvůra i z tebe. Tak nějak asi. Ne aby se z tebe stala nestvůra, Hanno." (str.249) - Gemina

"Nakonec vždycky vyjde slunce." (str. 218) - Gemina

"Svět je nádherné místo. Nezapomeň na to. A nenech si to proklouznout." (str. 79) - Žena v okně

"To nejmenší, co můžu udělat, je, že zachráním svět." (str. 382) - Divotvůrce

"Každý si myslí, že je hlavní hrdina svého příběhu." (str. 339) - Divotvůrce

Žádné komentáře:

Okomentovat