12.01.18

PROSINEC 2017

(zdroje použitých obrázků zde a zde)

PROSINEC 2017

49) CLAUDIA GRAYOVÁ - Tisíc kousků tebe (recenze zde)           1/5      
50) CATHERINE RIDER - Polibek v New Yorku (recenze zde)        3/5     
51) PETRA STEHLÍKOVÁ - Naslouchač (recenze zde)                   5/5      

CELKOVÝ POČET PŘEČTENÝCH STRAN: 890 stran


Vím, že jsem v adventním čase chtěla číst spíše vánoční knihy, ale nakonec jsem dostala chuť na Naslouchače a navíc moc času na čtení jsem stejně neměla - končili jsme s rekonstrukcí, stěhovali se, uklízeli. Nu, co vám budu povídat, děs a hrůza! Každopádně jsme to zvládli a už si můžu užívat čtení ve svém vlastním bytečku! :)


KNIHA S NEJHEZČÍ OBÁLKOU:
V tomto měsíci jsem měla štěstí na knihy s velmi povedenými obálkami. Jedna na mě ale zapůsobila mnohem více, než ty ostatní a to obálka knihy Polibek v New Yorku. Nevím, jestli se rozhoduji jenom proto, že je velmi jemná, nebo proto, že se v tu dobu blížily Vánoce, každopádně je velmi povedená.

KNIHA S NEJHORŠÍ OBÁLKOU:
Jak jsem psala již v předchozím odstavci, tak v prosinci jsem měla šťastnou ruku na knihy s překrásnými obálkami. Tudíž kniha s nejhorší obálkou v tomto měsíci není.

NEJMÉNĚ SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA:
Pro mě tuhle kategorii rozhodně vyhrává Theo z Tisíc kousků tebe. To, jak je namachrovaný a suverénní mi neskutečně lezlo krkem.

NEJMÉNĚ SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA:
Další nejméně sympatickou postavou je pro mě Marguerit z Tisíc kousků tebe. Ano, možná to vypadá, že jsem si na tuhle knihu zasedla, ale spíš jsme si s žádnou z postav moc do oka nepadli.

NEJVÍCE SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA:
To vám musí být ihned jasné! Pro mě je to 100% Vargas z Naslouchače! Je postavou, kterou jsem si opravdu zamilovala a musím se přiznat, že ho mám opravdu ráda. To, jak umí naslouchat a odpovídá na každou otázku zvědavého dítěte, je dokonalé!

NEJVÍCE SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA:
A opět se budu opakovat - Ilan z Naslouchače. Tak krásně zvědavá Ilan. Tak nesobecká! A to, jak snáší všechno zlé potichu a na nic si nestěžuje - klobouk dolů! Je skvělá!

NEJVÍCE SYMPATICKÝ ZVÍŘECÍ HRDINA:
---

NEJLÉPE VYKRESLENÉ PROSTŘEDÍ V PŘÍBĚHU:
Pro mě je to rozhodně kniha Naslouchač! Prostředí na mě dokonale zapůsobilo, je nádherně promyšlené do detailů a tak neskutečně živé, že stačí natáhnout ruku a jste tam!

NEJHŮŘE VYKRESLENÉ PROSTŘEDÍ V PŘÍBĚHU:
Naprosto nepromyšlené prostředí a pro mě absolutně nezáživné je v knize Tisíc kousků tebe. Častokrát jsem se přistihla, že koulím očima ze strany na stranu a vůbec mě nezajímá, jak vypadá.

KNIHA, KTERÁ MĚ NEJVÍC ZAUJALA:
Dlouho jsem si myslela, že to není kniha pro mě a tudíž jsem ji velmi dlouhou dobu odkládala. Nakonec jsem po ni sáhla, pořídila si ji a přečetla ji. Naslouchač je knihou, která mě dokázala uhranout a tak dokonale vtáhnout do příběhu, že jsem jen těžko dokázala vnímat svět kolem sebe!

KNIHA, KTERÁ MĚ OBSAHOVĚ ZAUJALA NEJMÉNĚ:
Tak moc jsem se na ni těšila a nakonec mě tak zklamala. Kniha Tisíc kousků tebe nejspíš nebude pro mě to pravé...

NEJLÉPE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA:
Všechny z přečtených knih byly velmi povedené. Hodně se mi však líbilo vyobrazení času v knize Polibek v New Yorku, takže pro mě bude asi tou top knihou v tomto tématu právě ona.

NEJHŮŘE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA:
---

NEJKRÁSNĚJŠÍ CITÁTY Z TĚCHTO KNIH: 
"Byla jsem všechno a nic současně." (str.330) - Petra Stehlíková, Naslouchač


Opět nemám fotografii všech knih pohromadě, protože z důvodu stěhování a absence skříní (to platí bohužel i pro knihovny) jsou všechny mé knihy uložené v taškách bez řádného systému - takže nevím, kde kterou z nich momentálně hledat. Příště už snad bude vše v pořádku... Nezlobte se.

2 komentáře:

 1. Žádnou z knih jsem nečetla, ale Polibek v New Yorku si přečíst chci, jenom mu dám šanci až před Vánoci...:D :D
  A mimochodem - perfektní úvodní obrázek ke zúčtování! :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Zaúkolovala jsem kamarádku - náhledový obrázky mi dělá ona, je šikovná :)

   Vymazat