07.02.18

PADLO MI DO OKA - ÚNOR 2018

(zdroje obrázků zde a zde)

ÚNOR 2018

Máme tady únor a v něm mi padlo do oka hned několik krásných knižních kousků. Jste na ně zvědaví? Já také!

1) MEAGHAN SPOONER - Na lovu

ŽÁNR: Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
DATUM VYDÁNÍ: již vyšla

ANOTACE KNIHY:
Když se Kráska vydá na lov Zvířete…

Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Yeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města
, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice….
Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Yeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit.
Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Tahle autorka mě zaujala už svou sérií knih Ptačí zpěv, kterou bohužel stále nemám kompletní. Kniha vypadá na retelling a ty mám osobně velmi ráda, takže proč ne? 

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Nový pohled na již známý příběh, který mě snad potěší a zaujme stejně, jako autorčiny předchozí knihy.


2) KAYLA OLSON - Hrady z písku

ŽÁNR: Dobrodružné, Sci-fi, Pro děti a mládež
DATUM VYDÁNÍ: již vyšla

ANOTACE KNIHY:
Když je všechna naděje pryč, jak se dá přežít? Před válkou byl život pro Eden snadný. Pak došlo ke globální přírodní katastrofě. Tu následovala revoluce a všechno se změnilo. Nyní vládne zemi a jejím přírodním zdrojům mocná skupina, která si říká Vlci. A přestože Eden kvůli nim ztratila všechno, odmítá zemřít jejich rukama. Zná souřadnice jediného neutrálního místa na světě, ostrova zvaného Útočiště, a je odhodlána tam uniknout a být opět svobodná. To se jí také se skupinou tří dívek podaří. Jenže nadějné vyhlídky zhořknou, když jedna z dívek hned první večer na ostrově zmizí. Ostatní ji jdou hledat do džungle a tam rychle zjistí, že Útočiště je ve skutečnosti nebezpečné místo plné zákeřných pastí a nečekaných nepřátel.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Nebudu vám lhát, ale první mě zaujala ta neskutečně krásná obálka! Po přečtení anotace mám pocit, že nám kniha nic nového nepřinese, ale za pokus to snad stojí - alespoň mně.

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Příběh plný strachu a nebezpečí...


3) PATRICK NESS - Nejdelší den Adama T.

ŽÁNR: Literatura světová, Pro děti a mládež
DATUM VYDÁNÍ: 28.2.2018

ANOTACE KNIHY:
Nový dojemně tragikomický příběh od populárního autora Patricka Nesse o odvaze přijmout své pravé já a prožít život naplno.

Adam Thorn právě prožívá nejhorší a nejdivočejší den svého života. Ve vztazích to skřípe, v práci se mu víc než nedaří, a vrcholem všeho je konflikt s otcem. Otec farář, on teenager a gay, který ob
ěma převrátí život vzhůru nohama. Adamův den je plný konfliktů, útěků a vysvětlování. Den plný sexu, lásky i zlomených srdcí. Ale možná, opravdu jen možná, i špetky naděje... Prožijte s Adamem naplno jeho bouřlivé vztahy a najděte uvnitř, stejně jako on, sílu objevit pravdu sami o sobě.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Protože je to Patrick Ness! Jeden z mých nejoblíbenějších autorů!

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Další z originálních příběhů od tohoto autora.


4) LAUREN OLIVER - Replika

ŽÁNR: Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
DATUM VYDÁNÍ: 8.2.2018

ANOTACE KNIHY:
Lyřin příběh začíná v institutu ukrytém na soukromém ostrově poblíž pobřeží Floridy. Zdálky je to krásné, klidné místo, ale vojenské stráže v ochranných oblecích za zamčenými dveřmi vypovídají o něčem jiném. Institut je ve skutečnosti tajné výzkumné zařízení, kde se rodí,
vyrůstají a jsou studovány tisíce replik čili
 lidských modelů. Když se institut stane terčem nečekaného útoku, dvěma mladým experimentálním subjektům – Lyře čili číslu 24 a chlapci známému pouze jako číslo 72 – se podaří utéct.

Gemma strávila celý život po nemocnicích. Je to osamělá náctiletá dívka, která zná pořádně pouze domov, školu a svou nejlepší kamarádku April. Ale po tom, co ji málem unese cizinec, který tvrdí, že ji zná, začne Gemma vyšetřovat historii své rodiny a zjistí, že její otec měl podivnou spojitost s tajným výzkumným insitutem. Dívka touží po odpovědích, a tak cestuje na Floridu… a narazí tam na dvě repliky a úplně novou řadu otázek.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Mám ráda knihy od Lauren Oliver. A téma téhle knihy mě velmi zaujalo.

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Pořádný příběh plný emocí!


Které nové knihy zaujaly v tomto měsíci Vás?

Mějte se krásně, Vaše Misha:)

2 komentáře:

  1. První dvě mi taky padly do oka. Sice nepatří mezi moje top priority, ale rozhodně mě zajímají...

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. U mě to také nejsou zrovna prioritní knihy, ale určitě na nich něco zajímavého bude :)

      Vymazat