12.04.18

BŘEZEN 2018

(zdroje použitých obrázků zde a zde)


BŘEZEN 2018

7. SAMANTHA SHANNONOVÁ - Vidořád    4/5              (recenze zde)
8. SAMANTHA SHANNONOVÁ - A zrodí se píseň    3/5  (recenze zde)
9. PATRICK NESS - Nejdelší den Adama T.    5/5          (recenze zde)
10. JOHN MARRS - Spřízněné duše    5/5                    (recenze zde)

CELKOVÝ POČET PŘEČTENÝCH STRAN: 1 661 stran


Myslela jsem, že zúčtování zase sepíšu až za dva měsíce (tentokrát březen a duben), jenže ke konci března jsem se nějak se čtením rozjela a měla na něj čas - možná to spíše bylo volbou knih :). A tak mohu těmto čtyřem kráskám podívat na zoubek už teď. Jste rádi? :) Já ano...

KNIHA S NEJHEZČÍ OBÁLKOU:
Po důkladném zvažování je to pro mě asi kniha A zrodí se píseň. Sametový obal na dotek s vyraženými znaky po jejím obvodu jsou prostě pastvou pro ruce. A fialová je prostě fialová! Takže volím v tomto měsíci tuhle obálku. (Ne že by ty další nebyly krásné, ba naopak. Nebylo jednoduché se rozhodnout.)

KNIHA S NEJHORŠÍ OBÁLKOU:
V tomto měsíci není...

NEJVÍCE SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA:
Tady jsem se nemusela vůbec rozmýšlet. Pro mě je to jednoznačně Angela z knihy Nejdelší den Adama T. Ta její ztřeštěnost je prostě mojí krevní skupinou.

NEJVÍCE SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA:
Tohle je také naprosto jasné - Nick ze Spřízněných duší. Dokázal se vyrovnat opravdu naprosto se vším! A pro mě je to opravdu chlap s velkým CH!

NEJMÉNĚ SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA:
Abych byla upřímná, tak hlavní hrdinku příběhů ze série Kostičas jsem měla ráda. Ale ve třetím díle se změnila z odhodlané na ukňouranou a nerozhodnou, že mi spíše pila krev. Tenhle bod tedy patří Paige Mahoneyové z knihy A zrodí se píseň.

NEJMÉNĚ SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA:
Nejspíš psychopat Christopher ze Spřízněných duší. Ano, dodával příběhu jiskru, ale ze všech ostatních se mi zamlouval nejméně. 

NEJVÍCE SYMPATICKÝ ZVÍŘECÍ HRDINA:
---

NEJLÉPE VYKRESLENÉ PROSTŘEDÍ V PŘÍBĚHU:

NEJHŮŘE VYKRESLENÉ PROSTŘEDÍ V PŘÍBĚHU:
Kdo četl recenze na knihy Vidořád a A zrodí se píseň, tak těm je tento bod jistojistě naprosto jasný. Nemůžu si pomoct, ale já Londýn a jeho okolí vidím spíše v době o 200 let zpátky než z budoucnosti. U mě knihy nedokázaly vyvolat pocit, že se ocitám v budoucnosti, bohužel.

NEJEMOČNĚJŠÍ KNIHA:
Tohle je naprosto jasné! Kniha Spřízněné duše mi emočně dala opravdu zabrat! Tolik okousaných nehtů a pocitů, kdy jste knihu prostě nedokázali odložit a navíc vám tak dlouho po jejím přečtení leží v hlavě, že máte pocit, že nic lepšího jste v poslední době nečetli, to prostě mluví za vše!

KNIHA, KTERÁ U MĚ NEVYVOLALA EMOCE ŽÁDNÉ:
Tak jsem se po Vidořádu těšila na jeho pokračování, až jsem byla zklamaná. Absolutně mi bylo jedno, co se v knize s kýmkoliv stane. Takže knihou, která ve mně nevyvolala absolutně žádné emoce, se stala kniha A zrodí se píseň. A přitom měla série Kostičasem tak krásně nakročeno...

KNIHA, KTERÁ MĚ NEJVÍC ZAUJALA:
S čistým svědomím mohu říct a doporučit dál knihu Spřízněné duše. Já vím, asi se opakuji, ale ona je vážně hodně dobrá a dotažená do nejmenšího detailu!

KNIHA, KTERÁ MĚ OBSAHOVĚ ZAUJALA NEJMÉNĚ:
A opět kniha A zrodí se píseň. Já už ani nemám více slov... Myslím, že si to dokážete domyslet a seskládat z předchozích bodů sami.

NEJLÉPE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA:
---

NEJHŮŘE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA:
Nedá se říct, že by byla graficky špatně zpracovaná, spíš mi vadily chybějící slovíčka či písmenka. Neříkám, že jich bylo nějaké převratné množství, ale sem tam se objevily v knize Spřízněné duše.

NEJKRÁSNĚJŠÍ CITÁTY Z TĚCHTO KNIH:
"Pokud chceš přežít, musíš věřit, že se ti to bude dařit zas a znovu." (str. 378, A zrodí se píseň)

"A čekala jsem, až vyjde slunce - zatím vyšlo vždy, jako když se z noci zrodí píseň." (str. 403, A zrodí se píseň)

"Kdybych si mohl vybrat kohokoli na Zemi, vždycky bys to byla ty." (str. 290, Vidořád)

"Není to nádherné, jak nás slova a papír dokážou vtáhnout?" (str. 90, Vidořád)

"Není třeba sama sebe jakkoliv označovat. Víš, bez nálepky jsi totiž svobodný. Můžeš se seberealizovat. Jsi pružný a nemůžeš zkostnatět do něčeho, co z tebe ta nálepka udělá." (str. 43, Nejdelší den Adama T.)

"Nikdy si nenechej ujít šanci někoho políbit. Nikdy nebudeš ničeho litovat víc." (str. 142, Nejdelší den Adama T.)

"Já budu vždycky gay?" "V každém vesmíru." "To dává smysl. A ty budeš pořád malá?" "Kromě vesmírů, kde jsem Beyoncé." "V některých vesmírech jsme všichni Beyoncé." (str. 123, Nejdelší den Adama T.)

"Pokud jste někdy v životě milovali, stačí to. Nehledejte nic dalšího. V temných zákoutích života žádnou větší perlu nenajdete." - Victor Hugo (Spřízené duše)

"Někdy není tráva na druhé straně o nic zelenější a my bychom měli zůstat tam, kam patříme. A někdy prostě musíme všechno vsadit na jednu kartu a doufat, že to vyjde." (str. 467, Spřízněné duše)
2 komentáře:

  1. Žádnou z knih jsem nečetla, ale knihy od Shannonové bych si v budoucnu přečetla ráda, jenom těchto "potřebuju přečíst" knih je tak strašně moc, že Bůh ví kdy se k nim dostanu. :-D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. :D Chápu... To je asi problém každého knihomola :D

      Vymazat