11.05.17

PADLO MI DO OKA - KVĚTEN 2017

(zdroje obrázků zde a zde)


KVĚTEN 2017

Ještě teď si pamatuji, že mě v dubnu moc nových knih nezaujalo. Ale teď v květnu? WAU! Tolik knih, které podle mě vypadají skvěle! Inu, pojďte se na ně se mnou podívat... :)

1) MARISSA MEYEROVÁ - Bez srdce

ŽÁNR: Literatura světová, Pro děti a mládež, Fantasy
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla

ANOTACE KNIHY:
Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány. 

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Já naprosto zbožňuji Měsíční kroniky! A tuhle knihu musím prostě mít - třeba zacelí ten smutek po závěru právě mých oblíbených Kronik. 

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Očekávám skvělý promyšlený příběh, ze kterého nebudu chtít nikdy odejít!

2) CASSANDRA CLARE - Paní půlnoci


ŽÁNR: Literatura světová, Pro děti a mládež, Fantasy
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 15.5.2017

ANOTACE KNIHY:
Los Angeles, 2012. Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí…
Románem Paní půlnoci otevírá Cassandra Clare další strhující a vášnivou trilogii ze světa lovců stínů.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Už určitě víte, že mám ráda svět Lovců stínů. Nástroje smrti jsem si velmi užívala, i když Pekelné stroje ještě nemám ani dočtené (bohužel ještě nevlastním poslední díl série). Myslím, že z tohohle světa ještě odejít nechci - nejsem na to připravená.

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Další velmi originální trilogii ze světa Lovců stínů, která nás zavede mnohem hlouběji do jejích tajemství, života, atd.

3) LAUREN JAMESOVÁ - Poslední začátek


ŽÁNR: Literatura světová, Dívčí romány, Fantasy
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 15.5.2017

ANOTACE KNIHY:
Epické zakončení prvotiny Lauren Jamesové První konec
o lásce, osudu a cestování v čase.
Před šestnácti lety zmizeli teenageři Katherine a Matthew
beze stopy po skandálu, který otřásl světem. Clove Sutcliffová je ale nyní odhodlaná své dlouho ztracené příbuzné zase najít. Jenže kde začít hledat pár, který se podle všeho v každém klíčovém historickém okamžiku reinkarnuje? Kdo vlastně byli Kate a Matt? Proč se rodili zas a znova? A kdo je tajemná Ella, která se Clove během pátrání znovu a znovu připlétá do cesty?
Na Clove čeká záhada, kterou musí vyřešit v minulosti,
a láska, již musí najít v budoucnosti.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: První díl téhle série mě zrovna moc neokouzlil, ale nemám ráda nedočtené série, takže tenhle druhý díl bych chtěla vlastnit. 

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Něco více než od prvního dílu. Snad mu vylepší u mě reputaci!

4) JENNIFER NIVEN - Tíha vesmíru


ŽÁNR: Literatura světová, Dívčí romány, Pro děti a mládež
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla

ANOTACE KNIHY:
Okouzlující love story, která vás dostane! 
Každý si myslí, že dobře zná Libby Stroutovou – tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem „nejtlustší teenagerka Ameriky“ otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila – a nejen co se váhy týče. Stejně tak si každý myslí, že dobře zná i Jacka Masselina. Mezi spolužáky je oblíbený, randí s nejkrásnější holkou ze školy a na první pohled to může vypadat, že má všechno, co si může přát. Až na to, že trpí prosopagnosií – není schopný rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá. Když tedy na sebe Stroutová a Masselin rázem narazí ve škole, svět se obrátí vzhůru nohama – minimálně Van Burenova střední. A malér je na světě!

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Autorka již ve své předchozí knize u mě velmi uspěla! Její Všechny malé zázraky jsou jednou z mých oblíbených knih. Vždy si "vezme na paškál" jednu z poruch (ať už psychických, či jiných) a udělá z nich tak dokonalý příběh, až přechází zrak.

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Perfektní oddechovou knihu, u které se uvolním a která mi snad pomůže nahlížet na svět zase trochu jinak a lépe. :)

5) KRISTEN ORLANDO - Mé jméno je nikdo


ŽÁNR: Literatura světová, Romány, Thrillery, Pro děti a mládež
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 12.5.2017

ANOTACE KNIHY:
BOJOVNICE. LHÁŘKA. STUDENTKA. ŠPIONKA.

Sedmnáctiletá Reagan Elizabeth Hillisová je zvyklá přes noc měnit identitu, lhát všem přátelům, které kdy měla, a odehnat každého, kdo by se jí snad dostal příliš blízko k tělu. 

Reagan je od dětství cvičená v boji na život a na smrt a umí bravurně zacházet s jakoukoli zbraní, protože se od ní očekává, že půjde ve stopách rodičů a rozšíří řady nejmocnější tajné služby na světě, Černých andělů. 

Zamilovat se do kluka od vedle rozhodně neměla v plánu. Nyní se musí rozhodnout, jestli využije své obrovské předpoklady a vrhne se do života plného nebezpečí, pro který byla vychována, nebo poslechne srdce a zvolí existenci obyčejného člověka, po níž vždycky toužila. 

Když jí ale nepřátelé unesou rodiče, jde rozhodování stranou. Reagan velice rychle zjistí, jak moc se ostrá akce liší od výcviku, a jestli se může spolehnout na lidi kolem sebe. Zvlášť na ty, kterým dosud musela lhát.

Zoufalá a vyděšená v sobě musí najít Černého anděla… 

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Není to zrovna téma, které bych vyhledávala, ale tak nějak bych chtěla zkusit něco nového. Snad to nebude chyba.

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Knihu plnou akce, zmatků, intrik, napětí, atd. Prostě vše, co by správný thriller měl mít.6) SHANNON KIRK - Metoda 15/33


ŽÁNR: Literatura světová, Thrillery
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla

ANOTACE KNIHY:
Představte si bezmocnou, šestnáctiletou, těhotnou dívku, kterou právě někdo unesl z domova a naložil do špinavého auta.

Jenže: dívka je sociopatka, má IQ na hranici geniality a je to skvělá manipulátorka. Od první chvíle únosu touží po dvou věcech – ochránit své nenarozené dítě a nemilosrdně se únosci pomstít. Promyšleně a s klidnou hlavou kalkuluje a čeká na správný okamžik k útoku.

Tento thriller je o tom, co se stane, když oběť je stejně bezcitná jako únosce. Příběh plný zvratů vede k zamyšlení, kdo je tu vlastně oběť a kdo agresor. 

Fascinující psychologický thriller mladé americké autorky vychází ve 20 zemích a získal několik ocenění, například National Indie Excellence Award (2015) nebo School Library Journal's nejlepší kniha pro dospívající mládež za rok 2015. 

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Anotace téhle knihy mě naprosto dostala! A řekla jsem si, že tohle si prostě musím za každou cenu přečíst!

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Pořádně temný příběh plný manipulace, zla a možná tolik intrik, že se v nich nedokážu ani vyznat.


7) J. K. ROWLING - Fantastická zvířata a kde je najít


ŽÁNR: Pohádky, Fantasy, Pro děti a mládež
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla

ANOTACE KNIHY:
Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše.

„Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, což znamená, že srpce a svrčky, které za ni zaplatíte, dokážou kouzla, jakých není schopen žádný čaroděj. Máte-li pocit, že to není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste se rozloučili se svými penězi, mohu jen doufat, že až kolem vás půjde nějaký kouzelník v okamžiku, kdy na vás zaútočí mantichora, bude ochotnější než vy.“ Albus Brumbál. 

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Jak jistě víte, tahle kniha vyšla již dávno. Před návštěvou kina s její filmovou adaptací jsem si ji chtěla pořídit a přečíst, ale již nebyla k mání. Teď by měla vyjít s novou obálkou a já si pro ni do knihkupectví určitě zajdu!

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Prakticky jenom doplněk k celé Potterovské sérii. Stejně jako Bajky doufám, že mě vrátí nostalgicky zpět do toho skvělého kouzelného světa Harryho Pottera. :)


Které knihy zaujaly vás? Na které máte největší zálusk? Podělte se o ně se mnou... :)
Vaše Misha:)

Žádné komentáře:

Okomentovat