13.09.17

PŘEČÍST, PŘEPSAT, ODLOŽIT TAG (#1)

Tento TAG jsem našla u jedné dívčiny na blogu a moc se mi zalíbil (sami moc dobře víte, že TAGY obecně mám moc ráda, protože každý jsme jiný a je úžasné sledovat názory jiných lidí - kord když se liší s těmi našimi), takže jsem se rozhodla, že si ho rozhodně musím zkusit. Pracovat budu s knihami přečtenými od ledna 2017 do teď (tj. srpen 2017) a uvidíme, co mě překvapí a co bude jasné jak pěst na oko... :) Musím však článek rozdělit na dva, protože jinak by byl moc dlouhý - aspoň se budete mít na co těšit.

Jak na to? Je to jednoduché...
Napište si na papírky jednotlivé názvy přečtených knih a vždy tři namátkou vylosujte. Pak už je pouze na vás, kterou knihu ohodnotíte štítkem přečíst, přepsat nebo odložit. Jsem zvědavá na vaše TAGY a názory.:)

Tak jdeme na to... (knihy chybějící na fotkách u sebe buď nemám, nebo jich je víc a nevešly by se na ní)

1.KOLO:
(SHANNON KIRK - Metoda 15/33, LUIS ZAFÓN - Zářijová světla, ESTELLE MASKAME - Víš, že tě miluju?)

Tady to nebude nijak těžké. Takže:
Víš, že tě miluju? je kniha, která mě neskutečně zklamala, tudíž ji odkládám.
Metoda 15/33 není špatnou knihou, ale hodně věcí jí chybí a kdyby se dovedly k dokonalosti, byla určitě lepší. Za mě přepsat.
A Zářijová světla? Jsou knihou, která na mě svým příběhem udělala dojem, takže z těchto tří rozhodně doporučuji přečíst.

2. KOLO:
(VERONICA ROSSI - Do poklidné modři, J. K. ROWLING - série knih Harry Potter, BECCA FITZPATRICKOVÁ - Nebezpečné lži)

Knihu Do poklidné modři jsem dlouho odkládala, po jejím přečtení jsem zastáncem stále stejného názoru - odložit.
Ale sérii knih Harry Potter doporučuji rozhodně přečíst! Já už ji mám přečtenou několikrát a budete se divit, kolik drobností vám z hlavy vypadne, takže máte radost při jejich znovu objevování.
Další knihou jsou Nebezpečné lži. Líbila se mi moc, ale něco málo bych v ní možná přepsala, i když by toho moc nebylo. Některé postavy bych pouze ráda zapojila do děje trochu víc.

3. KOLO:
(HELEN DOUGLASOVÁ - Eden, JAMES DASHNER - Rozkaz zabít, W. BRUCE CAMERON - Psí cesta)

A máme tady další tři přečtené knihy, jak to dopadne tentokrát?
První knihou je Rozkaz zabít, který je prvním prequelem série Labyrint, kterou má moc ráda. Takže je všem určitě jasné, že za mě vede určitě přečíst.
Další knihou je Psí cesta, u které si rozhodně zapláčete. Bohužel se mi nelíbila tak moc, jako její předchůdce, protože se více než duše psa, řešil život jedné z postav. Za mě rozhodně přepsat podobně jako první díl.
Eden je knihou, která mě absolutně neoslovila. Tudíž ji odkládám.

4. KOLO:
(LINDSEY KELKOVÁ - Zbožňuju Paříž, JENNIFER L. ARMENTROUT - Seznam mrtvých, PATRICK NESS - Něco víc)

Tak tahle kombinace je hodně těžká! Tady musím váhat...
Kniha Něco víc je mou srdcovkou, takže určitě doporučuji přečíst!
Druhou vylosovanou knihou byl Seznam mrtvých, který mě velmi zaujal a moc se mi líbil. Takže má volba je tahle: pro teď odložit, ale až zapomenu obsah, tak určitě přečíst znovu.
A poslední knihou je Zbožňuju Paříž, kterou bych nechala přepsat ne kvůli jejímu obsahu, ale popisům. Moc mi tam chyběly pařížské uličky, na které jsem se velmi těšila...

5. KOLO:
(KIERA CASSOVÁ - Selekce, SCOTT McCLOUD - Sochař, PATRICK NESS - My ostatní tu prostě žijem)

Páté a zároveň poslední kolo první části tohoto článku/TAGU je tady!
Sérii knih Selekce zbožňují dvě mé kamarádky, tak jsem se rozhodla, že si ji také pořídím a přečtu. Bohužel pro mě byla už první kniha obrovským zklamáním a k jejímu dočtení jsem se vyloženě nutila. Takže kniha Selekce je pro mě volbou pro odložit a už nevzít do rukou! 
Kdežto Sochař... to už je o něčem jiným. Grafické romány nečtu, ale tenhle mě naprosto dostal! Takže doporučuji přečíst, ať mám s kým si o něm povídat... :)
A poslední knihou je My ostatní tu prostě žijem. Líbila se mi, byla svým způsobem zvláštní. Možná bych ji nechala přepsat tak, aby byla zvláštní ještě mnohem více. Ale neptejte se mě, jak to udělat...

Napište mi vaše rozhodnutí u těchto kombinací, budu za ně ráda... :)

Pokračování bude určitě příště... :)Žádné komentáře:

Okomentovat