07.10.17

PADLO MI DO OKA - ŘÍJEN 2017

(zdroje obrázků zde a zde)

ŘÍJEN 2017

A je to tady! Říjen je pro mě skvělým měsícem - ne však kvůli svému počasí, ale díky vycházejícím knihám. Ano, listy ze stromů opadají, ale knih s úžasnými popsanými stránkami vychází čím dál víc. A já jsem se touhle hromadou opět probírala a vybírala to nejlepší pro mě z toho, co nám může tenhle skvělý měsíc nabídnout. A že bylo z čeho vybírat! Pojďme se spolu na ty skvělé kousky podívat...

1) CLAUDIA GRAYOVÁ - Tisíc kousků tebe
ŽÁNR: Sci-fi, YA, Dívčí romány
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 9.10.2017

ANOTACE KNIHY:
Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Převážně mě zaujalo téma knihy, které je pro mě velmi neobvyklé a zajímavé - zrovna nedávno jsme se bavili s kamarádkou o jiných dimenzích a vymýšleli různé teorie. Takže možná právě proto, abych zjistila, jestli se naše domněnky shodují nebo naopak liší a v čem.

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Zamotanější příběh plný akce a zvratů - vždyť co může být zábavnějšího než pohrát si s hrdiny knihy tak, jak nás napadne. :)


2) JAY ASHER - Třináctkrát proto
ŽÁNR: YA, Dívčí romány
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla (jen si nejsem jistá, zda už i v nové obálce)


ANOTACE KNIHY:
Legendární kniha a předloha oblíbeného seriálu. Clay Jensen je úplně normální kluk na střední. Jednoho dne na verandě najde balíček – krabici od bot v balicím papíře, bez zpáteční adresy. A uvnitř? Sedm magnetofonových kazet. Kdo dnes poslouchá kazety? A má si je on vůbec na čem přehrát? Ale když Clay ze zvědavosti zasune první kazetu do sterea, svět se mu obrátí vzhůru nohama. Z reproduktorů se totiž ozve hlas Hannah Bakerové – jeho spolužačky, která spáchala sebevraždu. Proč tedy znovu vstupuje do jeho života? A navíc ho svým způsobem obviňuje z toho, co se stalo... proč? To je otázka, která se mu stále převrací v hlavě a na těch sedmi kazetách je třináct důvodů...


PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Není to tak dávno, co mě minula zpráva o tomto seriálu a já zatoužila si ho pustit. Jenže jak je mým zvykem, vše s knižní předlohou zkouknu až tehdy, když přečtu knihu. Takže proto bych chtěla sáhnout i po téhle.

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Postupná odhalování tajemství, která mi vezmou dech...

3) RACHEL CAINE - Z kostí a inkoustu
ŽÁNR: Fantasy
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 26.10.2017


ANOTACE KNIHY:
Jess a jeho rodina se živí pašováním knih. Ve Velké knihovně v Alexandrii je totiž uloženo veškeré vědění světa a vlastnit knihy je přísně zakázáno. Proto se najdou mnozí, kteří jsou za ně ochotni nemálo zaplatit. Jess dostane možnost ve Velké knihovně studovat a získat tak zákulisní informace důležité pro jejich rodinný obchod. Brzy ale zjišťuje, že Knihovna je mnohem temnější a zlověstnější místo, než si vůbec dokázal představit.


PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Zaujalo mě její téma. Pašování knih? Inu, proč ne? :)

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Něco akčnějšího (doufám, že bez romantické zápletky) s pořádnou dávnou fantazie.

4) KAREN McMANUS - Jeden z nás lže
ŽÁNR: Literatura světová, YA, Thriller
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: 23.10.2017


ANOTACE KNIHY:
Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?


PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: YA thriller? No uznejte, že to zní skvěle už samo o sobě!

CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Něco jako knihu Seznam mrtvých, která mě mimochodem velmi mile překvapila. :)

4) SAMANTHA SHANNON - A zrodí se píseň
ŽÁNR: Romány, Fantasy, Literatura světová
DATUM VYDÁNÍ KNIHY: již vyšla


ANOTACE KNIHY:
Žádné nebezpečí. Žádná kapitulace Po krvavé bitvě proti mnoha různým protivníkům je Paige Mahoneyová jako Kmotryně vládnoucí londýnskému podsvětí v neustálém ohrožení. Stabilizace roztříštěného podsvětí bude složitější, něž se kdy zdálo, protože se otočila k Jaxonu Hallovi zády a na svobodě číhají pomstychtiví nepřátelé. Paige ovšem netuší, že její vláda může být již velmi brzy násilně přerušena zavedením Senshieldu, technologie, která by pro komunitu jasnovidců a světa, v němž žijí, znamenala zkázu...

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Protože první díl jsem zhltla na jedno sousto a druhý si už neskutečně dlouhou dobu šetřím! Díky tomuhle třetímu dílu bych se do něj mohla konečně pustit.


CO OD KNIHY OČEKÁVÁM: Skvělý příběh plný nástrah a odhalení - něco jako první díl? Proč ne? :)

Které knihy padly do oka vám? :)

Mějte se krásně. 
Vaše Misha:)


Žádné komentáře:

Okomentovat