10.12.17

ČTECÍ VÝZVA (#19)


Mám ráda nápadité obálky knih, které jsou pak ozdobou mé knihovničky. Ne vždycky se obálka povede a ne každá mě zaujme na první pohled. Ovšem tahle obálka mi ukázala své kouzlo až při čtení knihy. Které knize patří místo v tomhle tématu/netématu? Podívejte se...:)

MARTIN BEČAN - Kaziměsti
Ano, vybrala jsem tuhle knihu, hned se dozvíte proč. Ale nejprve se zkuste zadívat na několik minutek na tuhle obálku a vnímejte z ní své pocity.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA?
Když jsem viděla obálku na internetu, moc mě nenadchla. Přišla mi až moc barevná a možná i přeplácaná. Jenže pak jsem knihu viděla v knihkupectví a měla možnost si ji i osahat. Sametová na dotek, příjemná na oko, ale pořád to tak nějak nebylo to pravé ořechové. Při čtení příběhu jsem jí začala přicházet na chuť. Ano, je nápaditá, hodně barevná, ale ty barvy k sobě tak krásně ladí a nádherně se doplňují, až jsem nakonec zjistila, že na to, jak mě z počátku děsila, mě teď i mírně uklidňuje - možná za to může spíše ta sametovost, ale čert to vem! Je to risk knihu opatřit výraznou obálkou. Nakonec je to buď a nebo - zalíbí se/zaujme nebo naopak ne. Každopádně po důkladném zkoumání celé obálky jsem došla k názoru, že to dobrý tah rozhodně byl a obálka si právem zaslouží tohle místo v mých tématech/netématech ze čtecí výzvy pro rok 2017. Je rozhodně nápaditá, to uznáte určitě i vy sami.

Celá výzva k přečtení a přehled jejího průběhu k nakouknutí zde: klik

Žádné komentáře:

Okomentovat