14.12.17

KNIHOMOL PÍŠE... #8 - Milý KnihoJežíšku

 MILÝ KNIHOJEŽÍŠKU...

Stejně jako loni zde máme prosinec a s ním krásný vánoční čas. Každý knihomol má v tuhle dobu již sepsaný svůj wishlist plný knih, které by si přál pod stromečkem najít. I já takový nějaký mám, i když se zrovna nejedná o knižní novinky (momentálně vůbec nemám čas je sledovat)... Spíše jsem zatoužila doplnit si své stávající série, nebo zkusit přečíst nějaké knihy, které mají pěkné hodnocení. Navíc jsou v letošním seznamu i dvě knihy, které byly už i v tom loňském - náhoda? Nemyslím si... 
Takže letos jsem se omezila pouze na sedm knih (není jich 11 jako tomu bylo loni- uff). Které to jsou? 


KNIHA ČÍSLO 1: PETRA STEHLÍKOVÁ - Naslouchač

ANOTACE KNIHY:
Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa.

Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit.

V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou 
sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin.

Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musíi sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem.

Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea.

Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Docela mě na ni naladily pozitivní ohlasy čtenářů, takže jsem hodně zvědavá, jestli z ní budu také tak nadšená.


KNIHA ČÍSLO 2: DAVID LEVITHAN - Ještě jeden den
ANOTACE KNIHY:
Pro Rhiannon jsou všechny dny stejné. Časem se smířila i s tím, že její přítel Justin je temperamentní, ale odtažitý a že to není kluk z romantických filmů. A naučila se několik základních pravidel: nedělat si příliš velké naděje, neupínat se na Justina a nesnažit se ho změnit.
Ale jednou se vše změní. Justin je jako vyměněný 
a prožijí dokonalý den. Ovšem příští ráno si Justin z předchozího dne vůbec nic nepamatuje a vše se vrátí do starých kolejí. 
A najednou do jejího života vstoupí cizinec, který tvrdí, že onen dokonalý den strávila s ním – s ním v Justinově těle.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Protože její první díl jsem četla před dlouhou dobou a udělal na mě docela dojem.


KNIHA ČÍSLO 3: CASSANDRA CLARE - Mechanická princezna
ANOTACE KNIHY:
Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů? 

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Svět Lovců stínů mě asi nikdy nepřestane tak úplně zajímat. Tak nějak bych chtěla mít tuhle sérii kompletní, než spatří světlo světa její následovnice (u Cassandry nikdy nevíme, že?).


KNIHA ČÍSLO 4: JENNIFER McMAHON - Zimní lidé
ANOTACE KNIHY:
West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery.
Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou
. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Tajemná anotace snad slibuje i velmi tajemný příběh. Nemůžu si pomoct, ale v poslední době u mě thrillery hrají docela velkou roli a vyhledávám je stále častěji.


KNIHA ČÍSLO 5: SAMANTHA SHANNON - A zrodí se píseň

ANOTACE KNIHY:
Žádné nebezpečí. Žádná kapitulace
Po krvavé bitvě proti mnoha různým protivníkům je Paige Mahoneyová jako Kmotryně vládnoucí londýnskému podsvětí v neustálém ohrožení. Stabilizace roztříštěného podsvětí bude složitější, něž se kdy zdálo, protože se otočila k Jaxonu Hallovi zády a na svobodě číhají pomstychtiví nepřátelé. Paige ovšem netuší, že její vláda může být již velmi brzy násilně přerušena zavedením Senshieldu, technologie, která by pro komunitu jasnovidců a světa, v němž žijí, znamenala zkázu...

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: První díl byl skvělý, druhý mám stále nepřečtený v knihovničce. Proč, krucinál? Protože jsem čekala na ten třetí! Správně!


KNIHA ČÍSLO 6: PAVEL BAREŠ - Projekt Kronos
ANOTACE KNIHY:
Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech…

Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města s
e vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku.

Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Český autor, tlustá kniha. Někdy jsem z nich zklamaná, ale doufám, že tahle mě nezklame.


KNIHA ČÍSLO 7: CASSANDRA CLARE (JUDITH RUMELT) - Paní půlnoci
ANOTACE KNIHY:
Los Angeles, 2012. Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí…
Románem Paní půlnoci otevírá Cassandra Clare další strhující a vášnivou trilogii ze světa lovců stínů.

PROČ ZROVNA TAHLE KNIHA: Další kniha ze světa Lovců stínů - to přece už musí mluvit za vše, no ne?

Jaké jsou vaše letošní knižní přání? A kolik knih jste si vysnili? :)
Snad se nám všem naše "knižní i ta neknižní" přání splní...Žádné komentáře:

Okomentovat