07.03.18

LEDEN - ÚNOR 2018

(zdroje použitých obrázků zde a zde)

LEDEN - ÚNOR 2018

1) PETRA STEHLÍKOVÁ - Faja  5/5              (recenze zde)

2) CASSANDRA CLARE - Paní půlnoci  5/5  (recenze zde)
3) GUY ADAMS - Jízda  2/5                       (recenze zde)
4) PAVEL BAREŠ - Projekt Kronos  5/5       (recenze zde)
5) VERONICA ROTH - Čáry života  2/5       (recenze zde)
6) KATHLEEN GLASGOW - Dívka na kusy  5/5   (recenze zde)

CELKOVÝ POČET PŘEČTENÝCH STRAN: 2 225 stran

Musím se přiznat, že v lednu jsem zrovna moc času na čtení neměla - zabydlování bytu a organizace všeho mi dala zabrat. V únoru jsem si ale na čtení udělala spoustu času, proto mohu konečně přinést měsíční (tentokrát dvou měsíční) zúčtování. Tak pojďme na se na něj společně podívat... :)

KNIHA S NEJHEZČÍ OBÁLKOU:
Každá z přečtených knih má vždy něco do sebe. Ale tentokrát vyhrává Faja! Dokonale tajemná a jednoduchá obálka s nádhernými barvami.

KNIHA S NEJHORŠÍ OBÁLKOU:
Rozhodně nejslabší obálkou je pro mě tentokrát Jízda. Nedá se v ní najít prakticky nic, co by mě doslova okouzlilo.

NEJMÉNĚ SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA:
Nejspíš Emma z Paní půlnoci. Nevím proč, ale autorčiny hlavní postavy mi nikdy moc nesedly (hlavně ženské hrdinky). V Nástrojích smrti jsem z Clary také nebyla zrovna odvařená. Inu byla do všeho moc hrr a bylo jí naprosto jedno, jak se k tomu staví ostatní.

NEJMÉNĚ SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA:
Evald z knihy Faja - sklenař pětadvacítky. Ano, moc se v příběhu nezdrží, ale on mi tak pil krev! Takže nejméně sympatický hrdina je právě on.

NEJVÍCE SYMPATICKÁ ŽENSKÁ HRDINKA:
Nikdy nevíte, kam vás život zavane a co si v něm budete muset prožít. Oblíbila jsem si Charlie z Dívky na kusy, která si zažila opravdu velice zlé věci a i přesto nám dokázala ukázat, jak se postavit na vlastní nohy, i když cesta je velmi trnitá a leckdy nám vůbec nepřeje.

NEJVÍCE SYMPATICKÝ MUŽSKÝ HRDINA:
Hodně jsem přemýšlela, který ze všech mužských hrdinů stál za to, abych na něho nezapomněla během celého měsíce, kdy přečtu i jiné knihy. Tenhle los vyhrál Luco z Projektu Kronos. Nejspíš za to může hlavně jeho vlastnost, že si nebere servítky a je spíše samotářský. Ale zapůsobil na mě ze všech nejvíce.

NEJVÍCE SYMPATICKÝ ZVÍŘECÍ HRDINA:
---

NEJLÉPE VYKRESLENÉ PROSTŘEDÍ V PŘÍBĚHU:
Tohle vyhrává na plné čáře kniha Projekt Kronos. Několikrát jsem se přistihla, že se nacházím v prostředí přímo s hrdiny knihy a utíkám uličkami, atd. Neskutečně na mě zapůsobilo!

NEJHŮŘE VYKRESLENÉ PROSTŘEDÍ V PŘÍBĚHU:
V knize Jízda. Ano, je to tak. Tahle kniha mi nic nepřinesla. Naštěstí má tak málo stránek, že mě ani neobrala o hodně mého času. Nepřirostla jsem k jejímu obsahu, ale ani k prostředí. 

NEJEMOČNĚJŠÍ KNIHA:
Tyhle měsíce mě donutily přidat do zúčtování další kritéria - jedno z nich je rozhodně tohle. Nejemočnější knihou je pro mě Dívka na kusy. Dokázala ve mně vyvolat naprosto všechny emoce a ještě dlouho po jejím přečtení nejsem schopná otevřít jinou knihu. Tahle kniha vás zničí, to mi věřte!

KNIHA, KTERÁ U MĚ NEVYVOLALA EMOCE ŽÁDNÉ:
Druhým novým kritériem je tohle. Zmíním v něm vždy knihu, která ve mně nevyvolala absolutně žádnou emoci. Pro tentokrát jsou to Čáry života. Ano, děje se v nich spousta zlých věcí, ale já jimi tak nějak proplula bez absolutního zájmu o to, jak vše dopadne a pro koho lépe a pro koho hůře. Bylo mi úplně jedno, jak postavy dopadnou. Nějak jsme si nepadli s touhle knihou do oka.

KNIHA, KTERÁ MĚ NEJVÍC ZAUJALA:
No, rozhodovala jsem se mezi třemi. Ale nejvíc asi Projekt Kronos. Hodně mi k tomu asi pomáhá fakt, že je od českého autora, tak si konečně zase užijete pořádnou dávku českého jazyka bez překladů. Ale jedním z faktů proč jsem knihu zařadila právě sem, je ten, že mě opravdu velmi překvapila a stránky ubíhaly jedna za druhou, aniž jsem si toho dokázala všimnout.

KNIHA, KTERÁ MĚ OBSAHOVĚ ZAUJALA NEJMÉNĚ:
Tentokrát je to kniha, na kterou jsem se neskutečně těšila a nakonec z ní byla tak moc zklamaná, až jsem litovala, že jsem si ji vůbec pořizovala. Mluvím o knize Jízda. Pro mě byla absolutně nejslabší ze všech.

NEJLÉPE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA:
Pokud jste četli knihu Projekt Kronos, musí vám být naprosto jasné, že téhle knize tento post prostě právem náleží. Oddělení jednotlivých částí knihy i její obsah jsou opravdu naprosto neskutečné!

NEJHŮŘE GRAFICKY ZPRACOVANÁ KNIHA:
V tomto zúčtování to nebude nejspíš žádná.

NEJKRÁSNĚJŠÍ CITÁTY Z TĚCHTO KNIH:
"Hrdinové nemusí vždycky zvítězit. Někdy taky prohrávají. Ale bojujou dál a vždycky se vrátí. Nevzdávají se. Právě to z nich dělá hrdiny." (str. 521) - Cassandra Clare (Paní půlnoci)

"I to nejmenší ozubené kolečko hraje v hodinovém stroji klíčovou úlohu." (str. 250) - Pavel Bareš (Projekt Kronos)


"To jediný, co zlo potřebuje k vítězství, je, aby dobří lidé nečinně přihlíželi." (str. 564) - Pavel Bareš (Projekt Kronos)

"Dobrá srdce dělají náš svět útulnější." (str. 202) - Veronika Roth (Čáry života)

"Právě začal první den zbytku tvého života." (str. 140) - Kathleen Glasgow (Dívka na kusy)

Žádné komentáře:

Okomentovat